امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بنی زمانی: تعریف پروژه‌های سرمایه‌گذاری توسط سرمایه گذاران انجام می‌شود

بنی زمانی: تعریف پروژه‌های سرمایه‌گذاری توسط سرمایه گذاران انجام می‌شود

اولین جلسه کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز با محوریت بررسی تکلیف بودجه سرمایه گذاری در منطقه یازده شهرداری شیراز تشکیل و پس از ارائه فرصت‌های سرمایه گذاری از سوی شهردار این منطقه، اعضای کمیسیون از منطقه یازده شهرداری شیراز بازدید و به بررسی فرصت های سرمایه گذاری در این منطقه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یازده «سینا بنی زمانی» رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز در حاشیه بازدید از پروژه فاز دوم بوستان نماز، این پروژه را یکی از پروژه‌های خوب شهر شیراز قلمداد نمود و اظهار کرد: در جلسه‌ای که به دعوت و ابتکار شهردار منطقه یازده به منظور بررسی استعداد‌ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در این منطقه برگزار شد، مقرر گردید کارگروهی متشکل از شورای شهر، شهرداری منطقه یازده، سازمان سرمایه گذاری و مدیریت طراحی شهری تشکیل تا در خصوص نحوه و ادامه فعالیت پروژه فاز دوم بوستان نماز تعیین تکلیف شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز در پاسخ به این سوال که آیا در خصوص فرصت سرمایه گذاری سهراب سپهری هم تصمیمی اتخاذ شده است یا خیر، گفت: طبق مصوبه شورای شهر تصمیم گیری شد که سرمایه گذاری در پروژه سهراب سپهری توسط شهرداری به فراخوان عمومی گذاشته شود، البته نه به‌صورت بسته سرمایه‌گذاری بلکه به این صورت که مشخصات ملک و ضابطه شهرسازی آن آگهی شود و سرمایه‌گذاران پیشنهاد دهند که چه پروژه‌ای را می‌خواهند آنجا اجرا کنند، در واقع تعریف پروژه توسط سرمایه گذاران انجام می‌شود.

بنی زمانی خاطرنشان کرد: تغییر این روند به منظور  توجه به نظر سرمایه‌گذاران و تسهیل در کار آنها می‌باشد.

دکتر «نواب قائدی» رییس کمیسیون عمران و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه یازده شهرداری نیز در این جلسه خواستار جلوگیری از هدر رفت بودجه در بسته‌های غیر قابل پیاده سازی شد و افزود: باید با استفاده از فراخوان خلاقیت‌های موجود در بیرون از شهرداری را جذب کنیم.

قائدی با اشاره به حضور متعدد شهروندان در پارک نماز خصوصاً استقبال میهمانان نوروزی از این پارک، خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری در پارک نماز می‌تواند برای شهر شیراز مزایای بسیاری در برداشته باشد.

مهندس «ابراهیم صبوری» نایب رییس شورای شهر نیز در این جلسه ضمن ابراز ناراحتی از شیوه بازاریابی، این روند را بیشتر به بنگاه داری تشبیه کرد و افزود: این شیوه بازاریابی ممکن است باعث معضلاتی شود.

دکتر «قاسم مقیمی» دیگر عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: قبل از هر اقدامی باید آسیب شناسی صورت پذیرد و مشکلاتی که مانع حضور سرمایه‌گذاران می‌شود را شناسایی کرد.

وی افزود: باید منافع شهر و سرمایه گذار در اولویت باشد و برای برداشتن مشکلات از سر راه سرمایه گذاران چاره اندیشی شود.

مهندس «حمید برزگر» شهردار منطقه یازده نیز با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذاری و پیاده کردن راهبرد استراتژی توسعه شهر با توجه به پتانسیل درون شهری می‌تواند تأثیر به سزایی در اقتصاد شهر و زندگی مردم داشته باشد افزود: رویکرد این شهرداری تعامل و ارتباط مستمر و مناسب با مردم است و در جهت توسعه و پیشرفت منطقه با هموار کردن مسیر کار برای سرمایه گذاران این اطمینان خاطر را در نزد آنها ایجاد خواهیم کرد تا با ورود به سرمایه گذاری در پروژه های این منطقه، در مسیر توسعه هر چه بیشتر منطقه قدم برداریم.

وی خاطر نشان کرد: پروژه فاز دوم بوستان نماز و همچنین پروژه سهراب سپهری نوعی سرمایه گذاری در شهر است که قطعاً شکوفایی شهر را به دنبال خواهد داشت، برزگر افزود: دست تمامی سرمایه گذاران را به گرمی می‌فشاریم.

۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۱۳:۲۱:۳۳

دیدگاه های شما