امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر مقیمی: تصمیمات سیاسی در رویکرد یاوران شورا مشاهده نمی شود

دکتر مقیمی: تصمیمات سیاسی در رویکرد یاوران شورا مشاهده نمی شود

عضو هیأت رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هرچه یاوران شورا فنی تر و علمی امور را مهندسی کنند، شهروندان راحت تر زندگی می کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» در جمع اعضای یاوران شورای منطقه یک شهرداری شیراز گفت: اعضای یاوران شورا دائماً در محافل و مناسبت های مختلف مثل مساجد و حسینیه ها و خانه های محلات با انبوهی از مطالبات مردمی روبرو می شوند و این قطعا صبوری و سعه صدر زیادی می طلبد.

وی ادامه داد: یاوران شورا درحقیقت یاوران مردم هستند و بی تعارف باید گفت که دست راست شورا و شهرداری در بطن جامعه همین یاوران مردم هستند که توانسته اند به جهت تجارب اجرایی و مدیریتی به خوبی ایفای نقش کنند.

دکتر مقیمی معتقد است نکته مثبتی که در ادوار گذشته از یاوران شورا در اذهان به جای مانده، علیرغم تعلقات سیاسی، اما تصمیمات سیاسی در رویکرد آنها مشاهده نمی‌شود.

وی ادامه داد: اين كمك مي كند تا هم جايگاه ماندگارتري در نزد افكار عمومي داشته باشند، و هم اجراي امور شهروندان فارغ از نگاههاي سياسي و حزبي، سريعتر پيش رود.

وی حضور تفكرات و تخصص هاي گوناگون در جمع ياوران شوراي شهر را تحسین کرد و گفت: وجود یاوران شورا در واقع ملغمه اي از نگاههاي موشكافانه و در عين حال نقادانه كه حقیقتا یک پارلمان سایه در کنار پارلمان محلی هستند. 

عضو شورای شهر شیراز گفت: در این میان یاوران شورای منطقه یک، همانند شاخصه ها و مختصات فرهنگی، علمی، پزشکی، ورزشی، ادبی، و رفاهی این محدوده، از وزن قابل توجهی در میان دیگر مناطق برخوردارند. وی با بیان اینکه قطعا هر چه یاوران شورا فنی تر و علمی تر امور را مهندسی کنند شهروندان ساکن در این محدوده روان تر و راحت تر زندگی می کنند، اضافه کرد: نقش یاوران شورا در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خدمات شهرداری به شهروندان و در عین حال انعکاس کمبودها و محدودیت هایی است که مدیریت شهری با آن روبروست، یعنی یاوران شورا رسانه ای دوسویه میان شهرداری و شهروندان هستند و به صورت تعاملی می توانند به آرامش شهروندان کمک کنند و از استرس های زندگی شهری کم کنند.

۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۱۳:۳۲:۰۹

دیدگاه های شما