امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اعتراض رییس شورای شهر نسبت به وضعیت حافظیه

اعتراض رییس شورای شهر نسبت به وضعیت حافظیه

رییس شورای اسلامی شهر شیراز در نامه های جداگانه به شهردار شیراز و مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس نسبت به شرایط حاکم بر مجموعه حافظیه انتقاد کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در نامه ای به مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس از برگزاری شوهای تبلیغاتی و فاقد ارزش فرهنگی و هنری در آرامگاه حافظ انتقاد کرد.

در نامه رییس شورای اسلامی شهر شیراز آمده است: "به دنبال برخی انتقادات شهروندان و انجمن های فرهنگی و هنری و نیز بررسی و تأیید کارشناسان شورای اسلامی شهر شیراز، شاهد برگزاری شوهای تبلیغاتی و برنامه های فاقد ارزش فرهنگی و هنری در مجموعه حافظیه هستیم که دون شأن و جایگاه این مکان فکری و معنوی بوده و لازم است از اجرای این قبیل برنامه ها به جد جلوگیری شود."

دستغیب اظهار امیدواری کرد: مجموعه عرفانی حافظیه همچنان جایگاه برگزاری برنامه های فاخر فرهنگی و هنری متناسب با شأن و جایگاه این شاعر پرآوازه شیرازی باشد و برنامه هایی با کیفیت پایین تر و تبلیغاتی در دیگر مکان های عمومی شهر شیراز برگزار شود.

همچنین رییس شورای اسلامی شهر شیراز در نامه دیگری خطاب به مهندس «حیدر اسکندرپور» شهردار شیراز نسبت به توقف و پارک خودروهای شخصی و اداری در پیاده راه مجموعه حافظیه حدفاصل چهارراه حافظیه تا چهارراه ادبیات به شدت اعتراض کرد.

در نامه دستغیب خطاب به شهردار شیراز آمده است: همانگونه که اطلاع دارید مسیر تردد مقابل حافظیه حدفاصل چهارراه حافظیه تا چهارراه ادبیات چند سالی است که به عنوان پیاده راه و به منظور بهره برداری فرهنگی و اجتماعی شهروندان و گردشگران در نظر گرفته شده است.

اما متاسفانه همچنان شاهد تردد و پارک خودروهای شخصی و اداری در مسیر بازگشت هستیم که باعث اخلال در تردد شهروندان شده و امنیت جانی افراد را به خطر می اندازد.

دستغیب از شهردار شیراز خواسته است تمهیدی اندیشه شود تا به منظور حفظ جان و آرامش شهروندان از این پس هیچ خودرویی امکان تردد و یا پارک در مسیر پیاده راه حافظیه پیدا نکند.

۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۳:۱۶:۵۵

دیدگاه های شما