امروز: پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مهندس صبوری: تلاش می کنیم کارخانه‌ها به خارج از شیراز منتقل شود نه خارج از استان!

مهندس صبوری: تلاش می کنیم کارخانه‌ها به خارج از شیراز منتقل شود نه خارج از استان!

نائب رئیس شورای شهر شیراز در خصوص آخرین وضعیت انتقال کارخانه ها به خارج از شهر گفت:  خروج این کارخانه ها از شهر بیش از همه به خاطر امنیت شهروندان اهمیت دارد در این میان البته مسئله این است که برخی از این کارخانه ها، برای توجیه حضور خود در شیراز استدلال هایی دارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز به نقل از خبرگزاری مهر «ابراهیم صبوری» افزود: برای انتقال کارخانه پشم  شیشه به خارج از شهر اقداماتی انجام شده و حتی زمینی در منطقه ویژه برای آن در نظر گرفته شده که تاکنون ۲۰ تا ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با اشاره به اینکه تاسیس این کارخانه به زمان زیادی نیازمند است، گففت: نمی توان تا احداث آن در منطقه ویژه کارخانه را تعطیل کرد چراکه تعداد زیادی بیکار می شوند باید کارخانه تمام و به آنجا منتقل شود.

این عضو شورای شهر شیراز پیرامون وضعیت کارخانه روغن شیراز نیز بیان کرد: این کارخانه تاکنون اقدامی انجام نداده و مالکین آن به دنبال این هستند که کارخانه را به استان دیگری که اگر اشتباه نکنم کرمان است منتقل کنند.

وی با تاکید بر اینکه در صورت انتقال این کارخانه به استان دیگری تعدادی بیکار می شوند، اظهار کرد: البته ما به دنبال این هستیم که کارخانه به خارج از شهر شیراز منتقل شود نه اینکه به استان دیگری برود.

صبوری ادامه داد: یکی دیگر از کارخانه هایی که باید به خارج از شهر منتقل شود کارخانه سیمان است انتقال این کارخانه به بودجه ملی نیازمند است اما با این وجود زمینی در جاده خرامه برای آن در نظر گرفته شده است.

وی گفت: موضوع انتقال این کارخانه ها به خارج از شهر سالیان سال است که مطرح است اما تاکنون اقدام مناسبی صورت نگرفته و شورای شهر درخواستشان از مسئولان استانی و ملی این است که شرایط انتقال آنها به خارج از شهر را تسریع کنند.

این عضو شورای شهر شیراز افزود: انتقال این کارخانه ها به خارج از شهر هم به نفع شهر و هم به نفع خود کارخانه هاست زیرا در صورت بروز حادثه ای خساراتهای جبران ناپذیری وارد خواهد شد.

صبوری گفت: در رابطه با کارخانه سیمان شیراز موضوعی که مدنظر است بحث آلودگی هواست که البته محیط زیست این مسئله را در دستور کار دارد.

وی بیان کرد: کارخانه روغن نباتی شیراز مانند یک بمب در دل شهر است که در صورت وقوع حادثه ای خسارات جبران ناپذیر انسانی و مالی برجای می گذارد.

نائب رئیس شورای شهر شیرازگفت: با وجود این کارخانه ها، هر لحظه ممکن است اتفاقی در شیراز رخ دهد که جبران ناپذیر باشد؛ مگر نه اینکه آتش سوزی های متعدد در کارخانه نرگس باعث شد خانه های اطراف را تخلیه کنند به همین خاطر باید برای امنیت مردم هم که شده، همه مسئولان تلاش خود را بکنند تا این کارخانه ها از شیراز خارج شوند که این البته افزون بر تلاش مسئولان پیگیری مداوم مردم را هم می خواهد.

 صبوری گفت: راهکارهای قهری مانند تعطیلی کارخانه ها نمی تواند راهگشا باشد. به نظر او بهتر است که نخست امتیازهایی به صاحبان این صنایع داده شود و ساختمان جایگزین برای آنها در خارج از شهر ساخته شود و سپس کارخانه ها را تعطیل کنند.

۱۳۹۷/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۴:۴۵

دیدگاه های شما