امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شیراز: تعدیلی جز موارد قانونی در نیروهای شهرداری شیراز نداریم

رئیس شورای شیراز: تعدیلی جز موارد قانونی در نیروهای شهرداری شیراز نداریم

رییس شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد: هیچ تعدیلی در نیروهای شاغل در شهرداری شیراز اتفاق نمی‌افتد جز موارد قانونی که مربوط به افراد در شرف بازنشستگی یا مامور به خدمت انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز و به نقل از خبرگزاری ایسنا، «سیداحمدرضا دستغیب» صبح پنجشنبه 10 خرداد در دیدار هیأت رییسه‌ی انجمن عکاسان و خبرنگاران استان فارس گفت: علی‌رغم افزایش شمار نیروی انسانی شاغل در شهرداری شیراز طی یک دوره‌ی زمانی کوتاه، اما اعتقادی به تعدیل نداریم بلکه اعتقاد داریم باید فضا و شغل مناسب برای این افراد ایجاد کرد.

او با تصریح اینکه بخشی از نیروهای کنونی شهرداری شیراز برای تامین نیروی مورد نیاز در سازمان‌هایی نظیر قطار شهری یا آتش‌نشانی به‌کار گرفته خواهند شد، گفت: بخشی از نیروهای مامور به خدمت به سازمان‌های تابعه باز می‌گردند و افرادی هم که شرایط قانونی بازنشتگی را داشته باشند، به افتخار بازنشستگی نائل می‌شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه با تصریح اینکه حمایت از انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس را وظیفه‌ی خود و شورا می‌داند، گفت: قطعا رسانه رکنی مهم از ارکان دموکراسی در هر جامعه‌ای است.

دستغیب اضافه کرد: اگر شفافیت لازم در سازمان‌ها و دوایر مختلف وجود نداشته باشد، جامعه با مشکل مواجه خواهد شد؛ قطعا هرجا که خبرنگار و رسانه حضور داشته باشد، به دلیل شفاف شدن فعالیت‌ها، درصد فساد به شدت کاهش می‌یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای اصلاح‌طلبان در شیراز با شعار پاکدستی به عرصه وارد شده و به همین دلیل حمایت از فعالیت‌های رسانه‌ای و فعالان این عرصه خصوصا خبرنگاران و عکاسان را وظیفه‌ خود میدانیم.

 در این نشست «علی‌محمد پشوتن» رئیس انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس گزارشی از روند شکل‌گیری و ثبت این تشکل صنفی را ارائه داد و خواستار ایجاد فضایی مناسب برای استفاده از ظرفیت‌های موجود در راستای تحقق شعار انسان‌محوری مد نظر شورا و شهرداری شیراز شد.

همچنین زهرا جعفری، خزانه‌دار، محمود شبان دبیر و جواد شلتوک‌کار بازرس انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس با اشاره به ظرفیت‌های این تشکل صنفی رسانه‌ای، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را برای توسعه‌ی روابط کاری بین انجمن و شورای شهر شیراز ارائه دادند.

۱۳۹۷/۰۳/۱۰ - ۱۲:۴۱:۳۱

دیدگاه های شما