امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب اعلام کرد: الزام شورای اسلامی شهر شیراز به استفاده از کالای ایرانی

دستغیب اعلام کرد: الزام شورای اسلامی شهر شیراز به استفاده از کالای ایرانی

رییس شورای اسلامی شهر شیراز، در چهل و یکمین جلسه صحن علنی شورا، کارکنان این نهاد را ملزم به استفاده از کالای ایرانی کرد.

به گزارش روابط عمومی و ‌اموربین‌الملل شورای اسلامی شهرشیراز ، «سیداحمدرضا دستغیب» در صحن علنی شورا گفت: هفته‌ای که گذشت مصادف با رحلت حضرت امام خمینی(ره)، رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود، رهبر فرزانه‌ و یگانه‌ای که با شجاعت و توکل بر خداوند و همراهی کردن، نظام پوسیده ستمشاهی را به زباله دان تاریخ سپرد و حکومتی را بر پایه دواصل جمهوریت و اسلامیت بناکرد، یاد و راه امام راحل را گرامی می داریم. 

وی با گرامیداشت هفته محیط زیست گفت: همه شهروندان باید در حفظ محیط زیست و احیای آن تلاش کنند.

دستغیب همچنین ایام شهادت مولا علی را گرامی داشت و گفت: ایام شهادت امیر المومنین علی(ع )، اسوه‌ی انسانیت، عدالت و اخلاق را به همه رهوانش تسلیت عرض می کنم

وی افزود: روز جهانی قدس را در حالی پشت سر گذاشتیم که رژیم صهیونیستی با زیر پا گذاشتن قطعنامه‌های بین‌المللی، همچنان از ریختن خون فلسطینیان ابایی ندارد.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز اظهار  امیدواری کرد همه آزادگان جهان با محکومیت عملی این رژیم نامشروع، زمینه های از بین رفتن ظلم و ایجاد عدالت را فراهم آورند.

رییس شورای شهر شیراز در ادامه بر ضرورت حمایت از تولید کالای ایرانی تاکید کرد و افزود: امروزه یکی از مهمترین مشکلات مردم بیکاری است بخشی از این مشکل را می شود با خرید کالای ایرانی جبران کرد.

وی افزود: خرید کالای ایرانی یک وظیفه‌ی ملی و مذهبی است و تحت هیچ شرایطی و مصالحی نباید این وظیفه فراموش شود.

دستغیب گفت: نخستین قدم را از شورای شهر آغاز می‌کنیم و استفاده از هرگونه اقلام مصرفی مانند چای، نسکافه ولوازم التحریر که مشابه داخلی دارند را ممنوع می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: نامگذاری سال حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری را در عمل و نه در حرف و شعار از خودمان شروع می‌کنیم و در همین جا از همه دستگاه‌های اجرایی، ارگان ها و مردم عزیزمان می‌خواهم که به این مهم، اهتمام جدی و لازم به خرج دهند.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: پیشاپیش عید سعید فطر را به همه مردم بزرگوار شیراز تبریک می‌گوییم و از درگاه احدیت، قبولی طاعات همه روزه داران را خواهانم.

۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ۱۱:۱۵:۴۳

دیدگاه های شما