امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: وضعیت بهداشت و امنیت اطراف حرم سیدتاج الدین غریب(ع ) نگران کننده است

دستغیب: وضعیت بهداشت و امنیت اطراف حرم سیدتاج الدین غریب(ع ) نگران کننده است

رییس شورای اسلامی شهر شیراز خواستار رسیدگی به وضعیت نظافت، راه دسترسی و امنیت اطراف حرم سیدتاج الدین غریب شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز،«سید احمدرضا دستغیب» در بازدید از طرح های در دست اجرای حرم سیدتاج الدین غریب(ع) با اشاره به  اینکه حرم مطهر و مقدس حضرت سید تاج الدین غریب  یکی از اماکن مورد توجه مردم شیراز و فارس از قدیم بوده است گفت: مردم اعتقادی خاص به این مکان مقدس دارند و باید برای بهبود وضعیت آن تلاش شود.

وی با تاکید بر  دسترسی آسان زائران به حرم مطهر افزود: طرحی از قبل آماده شده که بخشی را حرم تملک کرده و بخشی را باید شهرداری کمک کند تا این دسترسی به حرم، از بلوار اصلی انجام شود.

وی با بیان اینکه وضعیت بهداشت اطراف حرم  به شدت نگران کننده است و امنیت محل باید تامین شود گفت: با توجه به مصوبه گذشته طرح بهسازی دروازه کازرون، شهرداری پیگیر انجام این طرح خواهد شد و در این راستا شورا نیز کمک های لازم را ارایه خواهد داد.

«سیروس پاکفطرت» عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید بر تسریع اجرای طرح توسعه و دسترسی حرم سیدتاج الدین غریب(ع) تاکید کرد.

عضو شورای شهر شیراز گفت: دو نفر از نوادگان امام حسن (ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) در حرم حضرت سیدتاج الدین غریب (ع) به خاک سپرده شده اند و بنا بر گفته مسئولان آن، قدمت این حرم از شاهچراغ (ع) بیشتر است.

وی افزود: شهروندان شیرازی به طورتقریبی و میانگین دو ماهه 15 میلیون تومان تقدیم حرم می کنند که بخشی از این درآمد صرف هزینه های پرسنلی و اداری می شود و باید بیش از پیش به آن توجه شود.

پاکفطرت بیان کرد: مهم ترین موضوع راه دسترسی است که طرح آن در شورای چهارم شیراز مصوب شده و بیشترین مشکل آن تملک است و اگر موانع برطرف شود، عبور و مرور بهتر شده و این مکان شناخته تر می شود.

وی گفت: اگر مسیر باز شود بدون شک زائرین  بیشتری برای زیارت  به این مکان مقدس می آیند به همین منظور باید هیأت امنای حرم حضرت سیدتاج الدین غریب(ع) از طریق شهرداری منطقه تاریخی و فرهنگی، شورای شهر و اوقاف موارد را دنبال کنند.

پاک فطرت بیان کرد: شهرداری باید با همراهی کسبه و مغازه داران فضای بهتری برای آنان فراهم کند و بازارچه ای تهیه و مغازه ها انتقال یابند و راه حرم نیز باز شود.

 وی افزود:  در اطراف حرم هنوز شاهد حضور افراد معتاد هستیم  به طوری که عبور و مرور را سخت کرده و می طلبد به شکل سریعتر و با همراهی مردم و نیروی انتظامی حل شود.

 

۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۲:۳۶:۱۷

دیدگاه های شما