امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: محور زندگی شهید بهشتی، اخلاق بود و در اوج بد اخلاقی‌ها از حوزه‌ی اخلاق خارج نشد

دستغیب: محور زندگی شهید بهشتی، اخلاق بود و در اوج بد اخلاقی‌ها از حوزه‌ی اخلاق خارج نشد

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اصلاحات در چارچوب قانون اساسی و ارزشهای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی برای خدمت به ایران، خدمت به مردم و برای نجات کشور اجازه‌ ی دست درازی دشمنان این مرزو بوم را به احدی نخواهد داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در چهل و دومین جلسه صحن علنی شورا با اشاره به حادثه تروریستی هفتم تیرماه گفت: این روژ مصادف با سالگرد شهادت مظلومانه‌ی آیت الله سید محمد بهشتی و ۷۲ یار همراه ایشان است، مبارزی که حوزه را با دانشگاه، فقه را با فلسفه در آمیخت و سیاست را با دیانت همراه کرد اما هیچگاه سیاست زده و سیاست باز نشد. ‌

وی افزود: محور زندگی شهید بهشتی، اخلاق بود و در اوج بد اخلاقی‌ها از حوزه‌ی اخلاق خارج نشد و اخلاق را فدای سیاست و دیانت نکرد و با تاسیس حزب جمهوری اسلامی نشان داد که به تشکیلات و تعدد عقاید و افکار احترام می گذارد.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در اوج هجمه ها و تهمت های منافقین کوردل و زمانی که مرحوم آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی از ایشان دلجویی کرد فرمود: آسیاب به نوبت است و چنین هم شد.

وی افزود: صبر و متانت و بزرگی او دوستان و دشمنانش را متعجب می ساخت و هرچه تهمت ها و هجمه ها بیشتر می‌شد صبورتر می شد و دوستدارانش را به یاد مولا و جدش حضرت علی(ع ) می انداخت

دستغیب گفت: دشنام ها و تهمت ها نتوانستند اورا از هدفش که خدمت به مردم بود دور نگه دارد.

وی افزود: یاد و نام شهید بهشتی، اولین وزیر دادگستری و اولین رییس دیوان عالی کشور را به همه مردم ایران، قوه قضاییه، قضات متعهد، متخصص و پاکدست قوه قضاییه تسلیت می گویم و یاد ونامش را گرامی میداریم.

دستغیب در ادامه گفت: ما همچنان بر عهد خود که با مردم بسته‌ایم برای دفاع از حقوق مردم پایبندیم وهمچنین بر اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و خون معطر شهدا متعهدیم.

وی افزود: در راستای برون رفت از وضعیت موجود کشور باید به قانون اساسی که میثاق ملی است بازگشت و باید به همه‌ی عقاید و نظریات در چارچوب نظام فرصت خدمتگزاری دهیم، باید به فکر ایران باشیم و برای نجات ایران دست برادری بدهیم.

به گفته وی، هرگونه اختلاف افکنی و تفرقه موجبات شادی دشمنان ایران است 

عضو لیست امید شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اصلاحات در چارچوب قانون اساسی و ارزشهای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی برای خدمت به ایران، خدمت به مردم و برای نجات کشور اجازه‌ ی دست درازی دشمنان این مرزو بوم را به احدی نخواهد داد.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز، شهردار را ملزم به توجه ویژه‌ به پروژه‌های عمرانی نیمه تمام کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: شهردار شیراز باید به نیروهای شهرداری به عنوان سرمایه های انسانی شهر شیراز توجه و اهتمام جدی داشته باشد و در راستای بکارگیری نیروهای متعهد و متخصص برای پست‌های شهرداری از نیروهای موجود در شهرداری اقدام کند

رییس شورای اسلامی شهر شیراز خواستار بازنگری شهردار این شهر در انتصاب برخی افراد ضعیف در پست‌های شهرداری شد.

دستغیب تاکید کرد که به هیچ وجه اجازه نمی دهیم که امنیت شغلی پرسنل و کارمندان شهرداری شیراز به خطر بیفتد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای شهر باید توجه ویژه‌ای به امامزادگان، بقاع متبرک و مقدس داشته باشد مبادا به نام حقوق مردم، اماکن مورد توجه مردم مورد بی توجهی قرار گیرند.

وی افزود: در دفاع از ارزش‌های مذهبی، دینی و انقلابی و حرمت خون شهدا با هیچکس شوخی نداریم واجازه نمی‌دهیم که حرمت‌های اسلامی مورد بی حرمتی قرارگیرند.

دستغیب گفت: وظیفه خود می دانم که در ترویج این ارزش‌ها پیش قدم همه دستگاههای اجرایی باشیم.

۱۳۹۷/۰۴/۰۴ - ۱۷:۰۰:۱۸

دیدگاه های شما