امروز: پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دهقانی: جای زورخانه‌های در گردشگری شیراز خالیست

دهقانی: جای زورخانه‌های در گردشگری شیراز خالیست

«سولماز دهقانی» و «سیروس پاک‌فطرت» دو عضو شورای اسلامی شهر شیراز از دوره آموزشی «گردشگری ورزشی» که به همت معاونت فرهنگی شهرداری شیراز و هیأت ورزش همگانی استان فارس برگزار شد، بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، سیروس پا‌ک‌فطرت در جمع فراگیران این دوره آموزشی گفت: گردشگری ورزشی بهترین وجه توسعه ورزش‌های همگانی است.

وی که رییس هیأت ورزش‌های همگانی استان فارس نیز بر عهده دارد، ادامه داد: انرژی، خودروسازی و گردشگری ۳ صنعت پیشران توسعه در هر کشوری است که سرمایه‌گذاری در آنها منجر به رونق اقتصادی می‌شود.

پاک‌فطرت خاطرنشان‌کرد: گردشگری، صنعتی سبز و پاک و دارای خدمات چتری است که می‌تواند حلقه‌های متعددی از زنجیره تأمین مثل هتل و اقامتگاه‌ها، حمل و نقل، صنعت غذا و دیگر امور وابسته را رونق بخشد.

وی با بیان اینکه گردشگری ورزشی سهم بسزایی در نشاط و سلامت جامعه دارد، ادامه داد: پرورش راهنمایان گردشگری ورزشی یک خلأ جدی کشور بود که با برگزاری این دوره‌های آموزشی به دنبال جبران آن و ایجاد اشتغال جدید هستیم.

«سولماز دهقانی» رییس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز نیز در این جمع گفت: گردشگری ورزشی عنوان جذابی دارد اما باید سعی کنیم مروج ورزش‌های سنتی و آئینی هر منطقه‌ای هم باشیم.

دهقانی ورزش و گردشگری را دو موضوع رونق نشاط در جامعه معرفی کرد و افزود: جای زورخانه و ورزش‌های سنتی در موضوع گردشگری به خصوص در شهر شیراز خالیست در حالیکه ورزش‌های سنتی و آئینی می‌توانند یک ظرفیت خوب گردشگری تلقی شود.

وی از ایجاد پارک هیجان در شیراز خبر داد و گفت: مطالعات احداث پارک هیجان ویژه بازیهای هیجان انگیز در شیراز آغاز شده و به زودی به شورای شهر ارائه می‌شود.

به اعتقاد رییس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز، فعالان بخش ورزشی می‌توانند سفیران گردشگری برای جذب گردشگران و رونق این بخش باشند.

۱۳۹۷/۰۴/۰۵ - ۱۳:۲۹:۵۲

دیدگاه های شما