امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از صنایع الکترونیک شیراز

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از صنایع الکترونیک شیراز

اعضای شورای شهر به همراه شهردار شیراز و جمعی از مدیران شهرداری از بخش‌های مختلف صنایع الکترونیک شیراز بازدید کرده و با توانمندی این شرکت در حوزه‌های مختلف آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز درحاشیه این بازدید گفت: نیازهای استان باید نسبت به توانمندیهای موجود، از بخش تولید فارس تأمین شود بنابراین باید در عمل نشان دهیم که با حفظ کیفیت مشابه خارجی، اولویت خرید را به تولیدات استانی دهیم.

وی حمایت از کالای ایرانی را عامل مهم در حفظ اشتغال دانست و گفت: شورای شهر شیراز اخیرا طرح یک فوریتی به تصویب رسانده که شهرداری و دستگاههای اجرایی را ملزم به تأمین نیازها از محل تولیدات داخلی میکند.

دستغیب وجود صنایع الکترونیک در شیراز را یکی از فرصت های هم در بخش تولید دانست و گفت: این ظرفیت باید خود را بیش از پیش برای تأمین نیازهای داخلی آماده و توان خود را نوسازی کند.

«حیدر اسکندرپور» شهردار شیراز نیز در این بازدید گفت: برای هر استان فارسی وجود صنایع الکتریک شیراز شناخته شده است.

وی ادامه داد: در فضای دانشگاهی مطرح است که صنایع الکترونیک همزاد سامسونگ کره است، هرچندکه بخشی از توان این شرکت صرف جنگ و دفاع مقدس شد اما امروز باید بخش تجاری مورد توجه قرار گیرد.

شهردار شیراز ابراز کرد: زمانی شیراز را به عنوان قطب الکترونیک می‌شناختند اما هم اکنون عمده کارخانه های الکترونیکی مثل مخابرات راه دور ایران تعطیل شده و فقط صنایع الکترونیک باقیمانده است.

وی با تاکید بر توجه جدی به موضوع  قابت در عرصه تولید ابراز کرد: مدیریت شهری در تامین نیازهای خود بر توجه به کیفیت و قمیت توجه ویژه دارد و قوانین مرتبط با تامین نیازهای شهری متناسب با دو موضوع قیمت و کیفیت ارائه خدمت یا کالا تنظیم می‌شود.

وی ادامه داد: صنایع داخلی باید بدنه کارشناسی شهرداری را قانع کنند که محصولاتشان پاسخگوی نیاز شهر است.

اسکندرپور از تشکیل ستاد هوشمند سازی شهر شیراز خبر داد و گفت: در گام اول هوشمند سازی‌ ترافیک در دستور کار قرار گرفته و تولید کننده داخلی باید لز وین فرصت استفاده کند.

مهندس «عباسی آوند» مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک ایران نیز در مورد توانمندی این شرکت در حوزه توسعه شهر هوشمند و نیز هوشمند سازی ترافیک گزارشی ارائه کرد.

وی ادامه داد: نزدیک به۲۰۰ شرکت دانش بنیان هم اکنون با حضور نخبگان دانشگاهی در صنایع الکترونیک شیراز فعالیت علمی می‌کنند.

عباسی افزود: شیراز استعداد آن را دارد که در بستر فناوری اطلاعات به شهر هوشمند تبدیل شود.

مدیرعامل صنایع الکترونیک شیراز اضافه کرد: بخش عمده پوشش مرزهای خاکی وهوایی کشور توسط تجهیزات صاشیراز تولید می‌گردد.

اعضای شورای شهر شیراز از خطوط خط تولید کارت‌های هوشمند شامل سیم کارت های تلفن همراه و کارت سوخت خودرو، تولید قطعا ت کنترل فرودگاهی و هواپیما، خطوط تولید قطعات خودرویی، مراکز تولید ابزار کنترل دقیق صنعت گاز و مرکز تولید تجهیزات اپتیک بازدید کردند.

۱۳۹۷/۰۴/۰۷ - ۱۳:۰۷:۵۵

دیدگاه های شما