امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دكتر مقيمي: رعایت حقوق شهروندانی که در مجاورت مراکز درمانی واقع شده اند، ضروری است

دكتر مقيمي: رعایت حقوق شهروندانی که در مجاورت مراکز درمانی واقع شده اند، ضروری است

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: گرچه توسعه فيزيكي اماكن و مراكز درماني از ضروريات توسعه شهري است اما حفظ حريم و حقوق شهروندان اولي برتلفیق و هماهنگی همه ي امور است.

به گزارش روابط عمومی وامور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر « قاسم مقيمي» به همراه اسماعيلی شهردار منطقه‌ی يك شيراز در بازديد دوره اي خود از ابنيه و اماكن موجود در اين محدوده، اين بار با حضور در مراكز درماني شهيد چمران و شهيد رجائي شيراز، از نزديك موانع دسترسي و مشكلات ترافيكي اين دو مجموعه را بررسي کنند.

دکتر مقیمی با اشاره به اینکه، ترويج و تقويت امر سلامت تنها محدود به مجموعه علوم پزشكي نيست افزود: همه ي دستگاهها و نهادها در تثبيت امر سلامت دخيل هستند و قطعا با همراهي آنها با متوليان سلامت، هم به منافع اداري خواهد رسيد و هم مواهب اجتماعي آن به سود شهروندان خواهد بود.

وی بر ضرورت رعايت حريم و حقوق شهرونداني كه در مجاورت مراكز پزشكي و درماني واقع شده اند تاكيد کرد و گفت: با افزايش جمعيت درکلان شهرها، امر توسعه شهري ضرورتي انكار ناپذير است كه بدنبال آن گسترش مراكز درماني را به همراه خواهد داشت و طبيعتا شهروندان نيز با درك اين موضوع تعامل بهتري در مناسبات شهري خواهند داشت.

عضوهیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز، ضمن اولويت بخشي به بهداشت رواني شهروندان و حفظ حريم اجتماعي آنها خاطر نشان ساخت: تصميمات برخي مديران تبعات منفي جبران ناپذيري به  آينده ي اجتماعي افراد و خانواده ها وارد ساخته است و لازم است ما مسؤولان و مديراني كه امروز عهده دار مسووليت هستيم با پرهيز از تكرار آنها، فضاي شاداب و كم استرسي را براي شهروندان فراهم کنیم.

مشاور سلامت و اموراجتماعی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز،خودمراقبتي در گفتار را نیاز امروزی حوزه های مدیریتی و مسوولیت پذیری دانست و گفت: بشر به امید زنده است اما گاهی نوشته ها و رفتارهای ما مدیران امیدواری را از جامعه سلب می کند و این خودبخود یاس و بی انگیزگی را برای شهروندان به همراه دارد که عواقب خطرناک آن می تواند رابطه ی نسل امروز ما با آرمان‌های دیروز را خدشه دار کند.

شهردار منطقه یک شیراز نیز با اشاره به افزایش چشمگیر حجم فیزیکی و محدوده ی فضایی مراکز درمانی و بهداشتی در منطقه یک شیراز نسبت به گذشته گفت: برای ما امر سلامت چه در بعد رعایت حقوق مردم و چه در زمینه تامین زیرساخت های بهداشتی از اولویت یکسانی برخوردار است و در برخی موارد و شرایط برابر حتی کفه ی ترازو را به سود مردم سنگین کرده ایم چرا که حرمت حریم‌و حقوق شهروندان وظیفه اصلی ما مدیران شهری است.

اسماعیلی شهروند مداری را مولود سلامت محوری دانست و گفت: وحدت رویه، کاهش فساد و آینده نگری رویه ای است که سعی در نهادینه کردن آن در مجموعه تحت امر خود داریم و معتقدیم سلامت اجتماعی نیاز و بیمه کننده آینده شهر و شهروندان شیرازی است.

۱۳۹۷/۰۴/۰۹ - ۱۲:۴۱:۰۳

دیدگاه های شما