امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

وضعیت نرخ خودروهای حمل متوفی به شورای شهر شیراز کشیده شد

وضعیت نرخ خودروهای حمل متوفی به شورای شهر شیراز کشیده شد

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: سی و هفتمین جلسه کمیسیون به بررسی نرخ نامه خودروهای حمل متوفیان در شیراز پرداخت.

به گزارش روابط ‌عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «علی ناصری» با اشاره به سالروز آزاد سازی شهر مهران، یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس را گرامیداشت.

ناصری با اشاره به وجود ۶۰خودروی ویژه حمل متوفی در مدیریت ارامستانها گفت: سلامت افرادی که در زمینه حمل متوفیات فعالیت می کنند در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، در معرض خطر است زیرا برخی از متوفیان در وضعیت خوبی نیستند

وی با اشاره به روال حمل متوفی تا انتقال به غسالخانه گفت: با توجه به اینکه خانواده متوفیان آستانه تحمل پایینی دارند، کیفیت و سرعت عمل نیروها اززمان تماس با شماره ۱۵۳۰ تارسیدن خودرو،نحوه برخورد،پوشش و رعایت بهداشت نیروها از اهمیت بالایی برخوردار است.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: باید سیستم به سمتی رود که همشهریان بتوانند تمام مراسم را از حمل، تشییع و تدفین به مدیریت سازمان ارامستانها واگذار کنند.

دکتر ناصری گفت: خیلی از خانواده‌ها تمایل دارند که مراسم طواف متوفی دور حرم های اهل بیت(ع ) انجام شود که باید این امر بدون مزاحمت برای سایر همشهریان صورت گیرد.

ناصری خواستار بهسازی سیستم روشنایی ورودی ارامستان سعدی، باز کردن معابر(مسیر تردد خودروها) و استقرار تابلوهای راهنما دراین مسیر شد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: باید به سوی سیستم یکپارچه حمل متوفی برویم به گونه ای که تعداد وکیفیت خودروها از سوی شهرداری نظارت شود.

وی افزود: باید نحوه‌ی پرداخت، نوع خدمات، و تعرفه آن به صورت شفاف در خدمت همشهریان قرار گیرد.

به گفته وی امبولانسها وظیفه حمل افراد بیمار را دارند نه حمل متوفی و این امر باید توسط خودروی ویژه حمل متوفی صورت گیرد.

دکتر ناصری گفت: باید با حفظ استاندارد کشور و جهانی، اساسنامه ای برای کیفیت خودروی متوفی، ویژگی شخصیتی نیروها، نوع پوشش نحوه‌ی اطلاع رسانی، نحوه‌ی پرداخت وجوه لحاظ کنیم.

وی خواستار تشکیل کارگروهی متشکل ازمعاونت‌های خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، مدیریت آرامستان‌ها، سازمان حمل و نقل بار، پلیس راهور، رییس اصناف، و نماینده هیئت امنای مجتمع حمل متوفیان شد تا بتوانند لایحه‌ی ساماندهی خودروهای حمل متوفیان به همراه نرخ‌نامه ونحوه‌ی پرداخت ان را به کمیسیون ارایه دهند تا پس از بررسی به صحن علنی شورا ارجاع داده شود.

دکتر«قاسم مقیمی» گفت: با مقایسه با سیستم حمل متوفی در شهر مشهد، کیفیت خودرو و تعرفه‌ی حمل متوفی در شیراز وضعیت مطلوبی ندارد.

عضوشورای اسلامی شهر شیراز افزود: با توجه به وظیفه این خودرها در حمل متوفیان، باید این مهم با دقت و کیفیت اجرا شود.

«سیروس پاک‌فطرت» با اشاره به اهمیت نظافت خودرو و رانندگان ویژه حمل متوفی گفت: باید نیروهای صبور، همراه و قابل تکریم بکار گرفته شوند چون با افرادی که شرایط روحی و روانی خاصی دارند در ارتباط هستند.

۱۳۹۷/۰۴/۱۰ - ۱۲:۲۹:۰۵

دیدگاه های شما