امروز: پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: جلب مشارکت های مردمی یکی از ضروریات مدیریت شهری است

دستغیب: جلب مشارکت های مردمی یکی از ضروریات مدیریت شهری است

نخستین نشست تخصصی شیراز ۱۴۲۰ به همت شورای اسلامی شهر شیراز و معاونت برنامه ریزی شهرداری شیراز و با حضور کارشناسان مختلف در حوزه توسعه شهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این نشست تخصصی گفت: در برنامه چشم انداز ۲۰ ساله شهرداری شیراز و برنامه پنج ساله توسعه به محورهایی همچون فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی، کالبدی و مدیریت شهری اشاره شده که برای رسیدن به این اهداف آنچه از آن غافلیم و باعث شده تاکنون به این اهداف نرسیم، فقدان برنامه ریزی پویا و منسجم است.

وی ادامه داد: آنچه تاکنون انجام شده به نوعی مدیریت جزیره‌ای است به گونه‌ای که مدیریت در شهرداری و در دستگاه‌های خدمات رسان دولتی واحد و متحد نیست.

دستغیب خاطرنشان کرد: هم اکنون در همه حوزه‌ها تصمیم گیری‌های جزیره‌ای اتفاق می‌افتد در حالیکه امور شهر ما را ملزم میکند به سمت مدیریت واحد شهری با تفکر واحد حرکت کنیم.

به اعتقاد دستغیب در برنامه ریزی‌های شهری جای موضوعاتی همچون شهر با نشاط، شهر ایمن، شهر قانون مدار و فرهنگ محور خالیست.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز ابراز کرد: انتخاب این واژه‌ها بر اساس آگاهی و شیوه‌های جدید مدیریت شهری در دنیا صورت گرفته است.

وی افزود: شهری باید بسازیم برای ضعیف‌ترین اقشار مردم، کودکان، سالمندان و معلولان که بتوانند به راحتی در آن تردد کنند و به نشاط دست یابند.

رییس شورای شهر شیراز مشارکت شهروندان در اداره شهر را یکی از ضرورت های مهم مدیریت شهری برشمرد و گفت: به‌عنوان مدیران شهر باید آنچه را که مردم می‌خواهند، اجرا کنیم. حق نداریم فضا و زمین و آب را از مردم به اسم سرمایه گذاری و توسعه شهر بگیریم، مردم نیازمند آسمان آبی، طبیعت سبز و خیابان راحت هستند و نباید حقوقشان پایمال شود.

دستغیب افزود: اداره امور شهر باید توسط مردم و بر اساس خواست عمومی و راحتی مردم باشد.

۱۳۹۷/۰۴/۱۱ - ۱۱:۵۳:۱۶

دیدگاه های شما


ک (1398/04/31 - 13:18:49):

ما از اهالی آبزنگی دروازه قرآن هستیم

یکی از همسایگان مبادرت به جمع آوری ضایعات به صورت انبوه از قبیل پلاستیک. سیم و کابل و ضایعات تعویض روغن و دیگر ضایعات. و جهت تفکیک و جدا سازی مبادرت به آتش زدن آن در سطح وسیعی که شدیدا برای سلامتی و محیط زیست خطرناک است می شوند. با توجه به چندین بار تذکر و همچنین تذکر از طرف مامورین شهرداری منطقه 3 . همچنان به کار ادامه می دهند. لذا خواهشمند است با توجه به فصل گرما و آلودگی هوا بر اثر آتش زدن ضایعات مربوطه . نسبت به جمع‌آوری ضایعات نامبردگان اقدام لازم را مبذول و با تذکر و گرفتن تعهد کتبی از چنین مواردی جلوگیری فرمایید.


به شهرداری منطقه3 شیراز خبر دادیم. اومدن نگاه کردن. و رفتن . هیچ کاری یا تذکری هم ندادن. گویا مثل اینکه باج گرفتن.


چند روز پیش عصر چنان آتشی برا سوزاندن و تفکیک ضایعات به راه انداخته بود. که کل منطقه رو دود سیاه گرفته بود. متاسفانه موقع آتش زدن کسی نبوده فیلم بگیره. اگر هم کسی فیلم یا عکس بگیره این آقا تعدیدش میکنه