امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: جلب مشارکت های مردمی یکی از ضروریات مدیریت شهری است

دستغیب: جلب مشارکت های مردمی یکی از ضروریات مدیریت شهری است

نخستین نشست تخصصی شیراز ۱۴۲۰ به همت شورای اسلامی شهر شیراز و معاونت برنامه ریزی شهرداری شیراز و با حضور کارشناسان مختلف در حوزه توسعه شهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این نشست تخصصی گفت: در برنامه چشم انداز ۲۰ ساله شهرداری شیراز و برنامه پنج ساله توسعه به محورهایی همچون فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی، کالبدی و مدیریت شهری اشاره شده که برای رسیدن به این اهداف آنچه از آن غافلیم و باعث شده تاکنون به این اهداف نرسیم، فقدان برنامه ریزی پویا و منسجم است.

وی ادامه داد: آنچه تاکنون انجام شده به نوعی مدیریت جزیره‌ای است به گونه‌ای که مدیریت در شهرداری و در دستگاه‌های خدمات رسان دولتی واحد و متحد نیست.

دستغیب خاطرنشان کرد: هم اکنون در همه حوزه‌ها تصمیم گیری‌های جزیره‌ای اتفاق می‌افتد در حالیکه امور شهر ما را ملزم میکند به سمت مدیریت واحد شهری با تفکر واحد حرکت کنیم.

به اعتقاد دستغیب در برنامه ریزی‌های شهری جای موضوعاتی همچون شهر با نشاط، شهر ایمن، شهر قانون مدار و فرهنگ محور خالیست.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز ابراز کرد: انتخاب این واژه‌ها بر اساس آگاهی و شیوه‌های جدید مدیریت شهری در دنیا صورت گرفته است.

وی افزود: شهری باید بسازیم برای ضعیف‌ترین اقشار مردم، کودکان، سالمندان و معلولان که بتوانند به راحتی در آن تردد کنند و به نشاط دست یابند.

رییس شورای شهر شیراز مشارکت شهروندان در اداره شهر را یکی از ضرورت های مهم مدیریت شهری برشمرد و گفت: به‌عنوان مدیران شهر باید آنچه را که مردم می‌خواهند، اجرا کنیم. حق نداریم فضا و زمین و آب را از مردم به اسم سرمایه گذاری و توسعه شهر بگیریم، مردم نیازمند آسمان آبی، طبیعت سبز و خیابان راحت هستند و نباید حقوقشان پایمال شود.

دستغیب افزود: اداره امور شهر باید توسط مردم و بر اساس خواست عمومی و راحتی مردم باشد.

۱۳۹۷/۰۴/۱۱ - ۱۱:۵۳:۱۶

دیدگاه های شما