امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای شهر شیراز: تغییر کاربری در باغ های قصردشت مربوط به گروه 5 بوده است

رییس شورای شهر شیراز: تغییر کاربری در باغ های قصردشت مربوط به گروه 5 بوده است

رییس شورای شهر شیراز در پایان جلسه غیرعلنی روز دوشنبه 11 تیرماه این شورا، به تشریح برخی موضوعات مطرح شده در این جلسه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در پایان این جلسه با حضور در جمع خبرنگاران گفت: عمده مباحث مطرح شده در جلسه غیرعلنی درخصوص سوال از شهردار درباره برخی موارد و هشدار در زمینه بعضی مسائل پیرامون شهرداری شیراز بود.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که در این جلسه از شهردار سوال شد درباره بافت تاریخی و فرهنگی شهر و اقداماتی بود که شهرداری درباره تخریب برخی خانه های تاریخی انجام داده است چرا که رویکرد شورا این است که باید بافت و خانه های تاریخی آن که هویت شیراز در آن است حفظ شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره ساخت شمار زیادی هتل در دل بافت تاریخی شهر افزود: رویکرد شورا به بافت تنها ساخت هتل نیست اما معتقدیم بافت باید نوسازی، بهسازی و احیا شود که بخشی از آن هتل می شود، بخشی موزه و بخشی هم خانه های خود مردم است و با این کار زندگی به بافت بازمی گردد. دستغیب ادامه داد: حتی خود من هم قصد دارم خانه پدری ام را در آن جا خریداری و به عنوان میراث معنوی حفظ کنم. رییس شورای شهر شیراز گفت: یکی دیگر از مسایلی که در این جلسه از شهردار سوال شد تغییر کاربری برخی از بخش های باغ های قصردشت بود که در پاسخ اعلام شد که این تغییر کاربری ها در گروه 5 باغ های قصردشت بوده که درآمد آن نیز صرف تملک گروه یک باغ ها می شود و تغییر کاربری در گروه یک ممنوع است.

وی افزود: یکی دیگر از موارد مطرح شده در این جلسه تذکر به شهردار در خصوص انتقال پادگان ها به خارج از شهر بود که سرعت پایینی دارد و مورد دیگر کندی سرعت روند اجرای طرح بازآفرینی محور زندیه است.

دستغیب گفت: ضعف در اجرای برنامه های فرهنگی فاخر در سطح ملی در شیراز و سرعت پایین اجرای پروژه های عمرانی شهرداری و تاکید بر توجه ویژه به سرعت اجرای این پروژه ها از جمله تذکرات اعضای شورا در جلسه غیرعلنی دیروز بود.

وی با اشاره به صدور مجوز اجرای برخی پروژه ها از جمله باغ فدک گفت: تقاضای ما برگزاری علنی جلسات کمیسیون ماده 5 با حضور خبرنگاران است تا بدانند ما چقدر از منافع شهر در این جلسات حمایت می کنیم.

۱۳۹۷/۰۴/۱۲ - ۱۰:۵۲:۳۹

دیدگاه های شما