امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اجرای طرح شناسایی یاوران شورای توانمند

اجرای طرح شناسایی یاوران شورای توانمند

طرح شناسایی یاوران شورای توانمند، اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «مهدی حاجتی» در نشست یاوران شورای منطقه۲ گفت: در صورت کم کاری مجموعه شهرداری منطقه، یاوران شورا باید گزارش تخلفات را به شورا ارائه دهند.

وی با اشاره به نوسازی تابلوهای شهدا در سطح شهر گفت: با توجه به تردد زیاد در روز، جابه جایی تابلوها شبانه طبق روال گذشته صورت گرفت که این اقدام سبب هجمه های زیاد برخی منفعت طلبان به اعتقادات شورای پنجم شد.

حاجتی گفت: در کشور آمریکا برای متجاوزان به ویتنام پس از گذشت سالها همواره مراسم بزرگداشت برگزار می شودچه کسی باور می کند که ما برای سربازان و مدافعان خاک وطن احترامی قائل نباشیم.

وی با بیان مشکلات اقتصادی شهرداری گفت: اولویت حمایت ما پرداخت مطالبات پیمانکاران و خانواده های متضرر از تاخیر این پرداخت هاست.

«سولماز دهقانی» عضو شورای اسلامی شهر شیرازدر این نشست، با اشاره به وسعت زیاد منطقه ۲ گفت: این منطقه با مشکلات ضایع فروشان، مشاغل مزاحم و آسیبهای اجتماعی درگیر است.

وی افزود: تجمع معتادین در دارالسلام این منطقه و وجود مدارس در این مسیر می تواند سبب بروز آسیبهای جدی برای کودکان ونوجوانان شود.

دهقانی بااشاره به اقدام شهرداری مبنی بر ساماندهی وضعیت معتادین گفت: به دلیل وجود ارامگاه های قدیمی شهروندان نمی توانیم در حال حاضر اقدام موثرو ریشه ای انجام دهیم و تنها به جمع اوری معتادین میپردازیم.

وی افزود: ما نیازمند کاراساسی برای رفع مشکلات منطقه هستیم و تصمیمات انی چاره ساز نیست.

دهقانی از تهیه امار مشکلات منطقه توسط کمیته یاوران شورا خبر داد.

«مهداد معصومی» مسئول کمیته اجرایی یاوران شورا از اجرای طرح شناسایی یاوران توانمند شورا خبر داد.

وی افزود: با ارائه گزارشهای هفتگی و ماهانه یاوران شورا و ارائه نظرات انها در رابطه با مشکلات محله پس از ارزیابی، شوراهای برتر انتخاب و مورد تشویق و حمایت بیشتر قرارمیگیرند.

معصومی گفت:به منظور حضور هرچه بیشتر جوانان در مشارکتهای محلی،کمیته جوانان تشکیل شد.

وی افزود: مسابقات جام فوتبال محلات به منظور ایجاد نشاط عمومی و مشارکت جوانان در مردادماه برگزارمی‌شود.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌ی اموزشی و فرهنگی گفت: هدف از تشکیل این کمیته بهره گیری از توانمندیهای یاوران شورا در راستای آموزش شهروندان است.

معصومی افزود: در راستای حفظ باغات و احیای فضای سبز و آسیب های اجتماعی از ظرفیت یاوران در محلات نیز استفاده می شود‌.

وی افزود: مادر راستای شعار یاوران شورای توانمند، شورای مقتدر ، شهر پایدارگام برمیداریم.

۱۳۹۷/۰۴/۱۴ - ۰۸:۴۳:۰۳

دیدگاه های شما