امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر ناصری: آبیاری باغات قصرالدشت با بهره برداری از تصفیه خانه لوکال انجام‌ می‌شود

دکتر ناصری: آبیاری باغات قصرالدشت با بهره برداری از تصفیه خانه لوکال انجام‌ می‌شود

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: نخستین تصفیه خانه لوکال در قصرالدشت به زودی کلنگ زنی می‌شود که با  بهره برداری از این تصفیه خانه،  ۲۰۰هکتار از باغات قصرالدشت آبیاری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«علی ناصری» در نشست فرهنگ‌سازی در خصوص مصرف بهینه منابع اب در دانشکده کشاورزی گفت: ۹۲در صد آب مصرفی  صرف کشاورزی،  ۶ درصد برای  شرب و ۲ درصد در بخش صنعت استفاده  می‌شود که این آمار با  میانگین جهانی متفاوت است

وی افزود: بحران آب یک چالش زیست محیطی است که کشور و شهر شیراز را در برگرفته است.

دکتر ناصری گفت: ۱۰۴حلقه چاه تحت نظارت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری، ۱۵ حلقه چاه تحت نظارت ستاد آبادگری باغات و ۱۲ رشته قنات که ۶رشته‌ی آن در مدار است

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: به دلیل وضعیت نامناسب  سیستم فاضلاب شهری الودگی از غرب شیراز به شرق شهر کشیده شده است

وی با اشاره به ظرفیت فاضلاب شهری ۴۲۰هزار نفری در تصفیه خانه شماره یک شیراز گفت:  تصفیه خانه شماره ۲در نیمه دوم امسال افتتاح می‌شود که فاضلاب شهری ۶۲۰ هزار نفر  را در بر می‌گیرد.

ناصری گفت: ۱۲۰۰کیلومتر از شهر شیراز و صدرا باقیمانده که به سیستم فاضلاب شهر ی بپیوندد که با تامین اعتبار و اجرای سالیانه ۳۰۰کیلومتر، تصفیه خانه شماره ۳شیراز  تا سه سال اینده به بهره برداری می رسد و سیستم فاضلاب شهری تکمیل می‌شود.

وی خواستار بررسی علمی، اساتید و کارشناسان  دانشکده کشاوری نیز در رابطه با لزوم یا عدم لزوم  احداث سدتنگ سرخ شد.

 ایجاد ایستگاه‌های اتش‌نشانی و تصفیه خانه‌های لوکال(محلی) در  کنار برج ها و ساختمانها توسط سازندگان ساختمان و جمع‌آوری آب هدر رفته از مجتمع و آبیاری فضای سبز پیشنهاد دکتر ناصری در این نشست بود.

وی افزود: روزانه ۱۱۰۰ تن زباله به سایت برمشور انتقال می‌یابد  که ۴۰۰ تن دفن و ۷۰۰ تن سوزانده یا مورد استفاده مجددقرار می‌گیرد.

ناصری گفت: میزان پسماندهای عفونی بیمارستانها روزانه ۷تن است که باید با تجهیز دستگاه‌های اتوکلاو، اقدام به دفن اصولی این پسماندها شود

وی خواستار تشکیل کارگروه‌های مشترکی با دانشکده کشاورزی شد تا نتیجه آن در عمل برای عمران، آبادانی و سلامت مردم بکار گرفته شود.

۱۳۹۷/۰۴/۱۶ - ۱۲:۰۹:۲۴

دیدگاه های شما