امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تشریح برنامه های روز ادبیات کودک توسط رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز

تشریح برنامه های روز ادبیات کودک توسط رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز برنامه های روز ادبیات کودک را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» با تشریح برنامه های روز ادبیات کودک گفت: با توجه به تعطیلات روز دوشنبه 18 تیرماه مراسم روز ادبیات کودک در شهر شیراز در روز چهارشنبه 20 تیرماه برگزار می شود.

وی ادامه داد: نمایش فیلم ویژه کودک و نوجوان و برگزاری ایستگاه نجوم و رصد و نیز برپایی نمایشگاه کتاب کودک و ساخت کتاب دست ساز توسط کودکان از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

به گفته دکتر دودمان برپایی کارگاه های شعر، قصه خوانی و قصه گویی از جمله موضوعاتی است که در روز ادبیات کودک دنبال می شود.

وی به نقش خانواده ها در موضوع نگرش کودکان به کتابخوانی اشاره کرد و افزود: نویسندگان کتاب کودک در این روز با حضور در جمع کودکان و خانواده های آنان، به کودکان کتاب هدیه می کنند.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه تمام فرهنگسراهای ملزم به برنامه ریزی و اجرای آن به عنوان روز ادبیات کودک شده اند، ادامه داد: از صدا و سیمای استان فارس نیز دعوت شده است تا در برنامه های این روز مشارکت داشته باشد و بخشی از زمان تولید و پخش خود را به برنامه های روز ادبیات کودک اختصاص دهد.

به گفته دودمان در برنامه های روز کتاب کودک نهادهایی همچون بهزیستی و مهدکودک ها و موسسات مرتبط با کودکان نیز بر حسب توان خود برنامه های مختلفی را اجرا خواهند کرد.

وی بر لزوم توجه به کودکان آسیب دیده تاکید کرد و گفت: برنامه های مختلفی نیز جهت کودکان آسیب دیده، کار و کودکان معلول نیز در دستورکار قرار گرفته و برنامه هایی در مراکز مرتبط با این کودکان از جمله مرکز نرجس پیش بینی شده است.

 

۱۳۹۷/۰۴/۱۷ - ۱۳:۲۴:۴۹

دیدگاه های شما