امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

ناصری خبر داد: ارائه بسته های تشویقی در راستای حمایت از اصحاب رسانه

ناصری خبر داد: ارائه بسته های تشویقی در راستای حمایت از اصحاب رسانه

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در راستای حمایت از اصحاب رسانه، بسته‌های تشویقی ارائه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، چهل و دومین کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز با حضور مدیران و مسئولان رسانه های مکتوب و برخط شهر شیراز برگزارشد.

دکتر«علی ناصری» در این جلسه گفت:  اصحاب رسانه زندگی خود را در عرصه ی رسانه معتبر و مستند سپری می کنند.

 وی افزود: باتوجه به تغییرات جهانی و کشور و رشد فضاهای مجازی، باید رویکرد شورا به عنوان پارلمان محلی به منظور حمایت از اصحاب رسانه به طور شفاف مشخص شود.

به گفته دکتر ناصری، دردهه‌ی ۸۰، شورای وقت لایحه‌ای مبنی بر ساماندهی کیوسک های مطبوعاتی به مدت یکسال تصویب کرد اما پس از پایان یافتن مدت لایحه، این موضوع دیگر بررسی نشد.

وی با اشاره به اینکه ۳۰کیوسک مطبوعاتی سطح شهر در مالکیت شهرداری است گفت: با توجه به ابعاد و گستردگی شیراز کنونی نسبت به سالهای گذشته، شهرداری باید ظرف یکماه به بازنگری ایین نامه ساماندهی کیوسک‌ها و جایگاه های عرضه مطبوعات و محصولات فرهنگی اقدام کند و پس از بررسی، نتیجه به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری ارائه شود.

دکتر ناصری گفت: کارگروه مشترک کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورورزشی، کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی، اداره ارشاد و نمایندگان کیوسک های مطبوعاتی تشکیل شود تا به بررسی دلایل تمایل افراد به فضای مجازی با وجود پرداخت هزینه هایی بیش از هزینه خرید روزنامه بپردازد

وی افزود: در بازنگری ایین نامه‌ی ساماندهی کیوسکهای مطبوعاتی باید بررسی شود که با چه استنادی برخی از بهره برداران قبلا از شهرداری مجوز گرفته اند ولی اجاره کیوسک برای انها ۵۰در صد از اجاره پیشنهادی کمتر است ؟

دکتر ناصری افزود: تشخیص مکان استقرار کیوسکهای مطبوعاتی بر اساس طرح تفصیلی و جامع شهری است نه براساس طرح مصوب شورای زیبا سازی و باید درجانمایی این کیوسکها نظر پلیس راهور نیز لحاظ شود.

عضوشورای اسلامی شهر شیراز گفت: فروش مطبوعات باید منطبق با نظام صنفی یا اتحادیه مربوطه باشد.

وی افزود: براساس آیین نامه علوم پزشکی در شعاع مکانهایی که ارائه خدمات پزشکی و سلامت می شود نباید جایگاههای مستقر شود که مواد غیر بهداشتی و مضر سلامت عرضه میکند و این درحالی است که روبروی درمانگاه امام رضا(ع ) جایگاهی به توزیع مواد غیر بهداشتی و سیگار مشغول است.

دکتر ناصری گفت: در راستای حمایت از اصحاب رسانه بسته‌های تشویقی برای گرداورندگان محتوای رسانه و همچنین ادارات، ارگانها و مردمی که ازاین رسانه استفاده میکنند باید درنظر بگیریم.

۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۲:۴۷:۲۰

دیدگاه های شما