امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

حمایت شورای شهر شیراز از سفیر فرهنگی وحدت و همبستگی اقوام ایرانی

حمایت شورای شهر شیراز از سفیر فرهنگی وحدت و همبستگی اقوام ایرانی

سفیر فرهنگی وحدت و همبستگی ایلات، اقوام و مذاهب ایرانی سفر خود با دوچرخه را از شیراز اغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل شورای اسلامی شهرشیراز، «محسن مرادی» دوچرخه سوار سایکل توریست فدراسیون دوچرخه سواری به منظور تعامل و دیدار با چهره‌های سرشناس، ائمه جمعه، خیرین و نخبگان قراراست در بازه زمانی ۷۰ روزه استانهای فارس، کرمان، یزد، اصفهان، مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، زنجان، سنندج، همدان، کرمانشاه، لرستان، ایلام و خوزستان را رکاب بزند.

دوچرخه سوار اندیمشکی گفت: خارج از فضای سیاسی و بدون وابستگی به شخص یا گروه سیاسی، کار فرهنگی خود را به صورت خودجوش و بدون حامی و در راستای نزدیک کردن اقوام آغاز کرده است.

گفتنی است مستندات ثبت شده توسط این ورزشکار درصداوسیما پخش خواهد شد.

دکتر«لیلا دودمان» افزود: زمانی که دنیا میخواهد توجه مردم را به مسئله ای جلب کند بسیاری از ورزشکاران به حرکتهای انفرادی و دسته جمعی با رسالت اجتماعی فرهنگی روی می اورند.

وی با اشاره به شعار فرهنگی وحدت و همبستگی ایلات ، اقوام و مذاهب ایرانی این حرکت خودجوش دوچرخه سوار گفت: شهر شیراز از دیرباز خواستگاه اقوام بوده است و افتخار ما براین است که علاوه بر تعدد و تکثری که در شهر شیراز وجود دارد همه باهمدیگر با اتحاد وانسجام زندگی میکنند

لیلا دودمان افزود: شاید دلیل انتصاب شیرازی ها به مهمان نوازبودن، راحت پذیرفتن همین تکثر فرهنگی در جامعه است 

که از منظر جامعه شناسی خیلی اهمیت دارد.

وی همچنین با اشاره به شروع حرکت دوچرخه سوار اندیمشکی از شهر شیراز ، وی را سفیر فدراسیون دوچرخه سواری و همچنین سفیر شیراز دانست.

دودمان گفت: با وجود کثرت اقوام ،مذاهب و ایلات در کشور همه در زیر چتر بزرگی به نام فرهنگ ایرانی در کنار هم قرارمیگیریم که این خود پیامی بزرگ برای مخاطبانی است که درمسیر این حرکت خودجوش قراردارند.

دکتر« نواب قائدی» گفت: به دلیل سابقه‌ی فرهنگی و تاریخی شهر شیراز، زیر ساختهای حوزه‌ی حمل و نقل و ترافیک این شهر باید به صورت ویژه مورد توجه قرارگیرد که امید داریم در شورای پنجم به این هدف مهم دست یابیم

وی افزود: صنعت برق به عنوان صنعت پایه و جز نیازهای اولیه زندگی محسوب می شود.

قائدی گفت: کشور ایران پتانسیل خوبی برای استفاده از نیروگاه های خورشیدی دارد و اگر سالهای قبل به این موضوع توجه می‌شد شاید این روزها باکمبود انرژی برق مواجه نمی‌شدیم.

به گفته وی، بابروز خشکسالی‌ و کاهش ذخایر سدها، از بخشی از انرژیهای تامین شده توسط نیروگاه های غرقابی محروم شدیم.

عضوشورای اسلامی شهر شیرازگفت: امیدواریم مسئولین درمجلس شورای اسلامی با ارائه مصوباتی امکان حرکت به سوی احداث پستهای برق، نیروگاههاو حتی خطوط انتقال به عنوان زیرساختهای حوزه‌ی صنعت برق رافراهم کنند تادیگر شاهد قطعی برق و نگرانی مردم نباشیم

وی خواستار توجه ویژه مجلس شورای اسلامی به انژی های تجدید پذیر نیز شد و گفت: کشور ایران پتانسیلهای ویژه ای در همه حوزه های انرژی های تجدید پذیر از نیروگاه خورشیدی، نیروگاه های بادی و حتی جذرو مد دریا دارد.

رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی شهر شیراز ابراز امیدواری کرد که با اجرای مصوبات و راهکارهای مجلس و تمهیدات پیش بینی شده میتوانیم در این حوزه نیز مانند سایرحوزه ها قدم مثبتی برداریم.

قائدی گفت: به دلیل کثرت اقوام درشهر، شیرازشهر چند فرهنگی است ولی همه این اقوام درکنار شیرازیها زندگی بسیار خوبی دارند و همیشه یارو یاور همدیگر هستند.

وی افزود: امید دا ریم وحدت، یکپارچگی که دربین تمام ادیان، مذاهب و ایلات کشور وجوددارد مستدام باشد چراکه ایران یک کشور واحداست و همه در زیر سایه این کشوردر کنار هم زندگی می کنیم.

۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۰:۱۴:۵۰

دیدگاه های شما