امروز: یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دودمان خبرداد: تعامل و هم اندیشی شورا و دانشکده کشاورزی درخصوص فرهنگسازی مصرف بهینه منابع آب

دودمان خبرداد: تعامل و هم اندیشی شورا و دانشکده کشاورزی درخصوص فرهنگسازی مصرف بهینه منابع آب

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهرشیراز از عامل و هم اندیشی شورا و دانشکده کشاورزی درخصوص فرهنگسازی مصرف بهینه منابع آب خبرداد.

به گزارش روابط عمومی وام ربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «لیلا دودمان» گفت: مقرر شد کارگروه تخصصی در راستای انتقال آبهای سطحی و جلوگیری از سرعت انتقال آب به پایین دست و ممانعت از هرزروی روان اب های ناشی از بارندگی و استفاده جهت آبیاری فضای سبز در فصول کم بارش در دو ماه آینده تشکیل شود.

وی افزود: این کارگروه تخصصی با محوریت سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری و با حضور نمایندگان معاونت فنی و عمرانی، معاونت معماری و شهرسازی، دانشکده کشاورزی، شرکت آبفای شهرستان شیراز و سازمان نظام مهندسی تشکیل و نتیجه در قالب دستورالعمل تدوین و جهت بررسی به شورا ارائه می‌شود.

لیلا دودمان افزود: با توجه به بحران آب نیاز به الگو سازی در زمینه جمع آوری نزولات آسمانی جهت ذخیره سازی و آبیاری فضاهای ساخت فضای سبز به صورت پایلوت،احداث مخزن آب دستی در فضای باز ساختمان در دست احداث شهرداری شیراز، ساختمان دانشگاه شیراز واقع در کوی ارم و ساختمان جدید الاحداث شرکت آبفا شهرستان شیراز به منظور بازچرخانی آب های خاکستری موجود برای آبیاری فضای سبز در دستور کارقرار گرفت.

عضوشورای اسلامی شهر شیرازگفت: به منظور فرهنگ سازی عمومی در جهت بهینه سازی مصرف آب شرب، شهرداری باید نسبت به تهیه لایحه ایجاد خانه فرهنگ آب درمدت یک ماه آینده اقدام و نتیجه را برای بررسی به شورا ارائه دهد.

دودمان گفت: در راستای استفاده از پتانسیل و توانمندی های NGO های فعال در عرصه محیط زیست و فضای سبز و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده کشاورزی شیراز به منظور فرهنگ‌سازی و ترغیب عموم شهروندان به استفاده مناسب از آب شرب، شهرداری با محوریت معاونت فرهنگی اجتماعی نسبت به تنظیم تفاهم نامه سه جانبه بین شرکت آبفای شهرستان شیراز، دانشکده کشاورزی شیراز و معاونت فرهنگی اقدام و نتیجه تا یک ماه اینده جهت بررسی به شورا ارائه شود.

۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۰:۱۹:۲۳

دیدگاه های شما