امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورای شهر شیراز تصویب کرد: خرید۴۰۰ دستگاه اتوبوس با فروش اوراق مشارکت اسلامی و همکاری دولت

شورای شهر شیراز تصویب کرد: خرید۴۰۰ دستگاه اتوبوس با فروش اوراق مشارکت اسلامی و همکاری دولت

لایحه‌ی شهرداری شیراز برای انتشار اوراق مشارکت مالی اسلامی جهت خرید ۳۰۰ اتوبوس تک کابین، ۵۰ دستگاه اتوبوس دوکابین و ۵۰ اتوبوس برقی به تصویب شورای شهر شیراز رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی » رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در این باره در صحن شورا گفت: بر اساس این لایحه با انتشار مبلغ ۳۳۰۰ میلیارد اوراق مشارکت توسط شهرداری با باز پرداخت ۵۰درصد از اصل و سود توسط شهرداری به استناد قانون بودجه ۹۷ کشور موافقت شد

وی ادامه داد: مابقی سود این اوراق توسط دولت و از محل تکالیف بودجه ۹۷ کشور تضمین و پرداخت می شود.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورا در خصوص اتوبوس‌های خریداری شده در سال گذشته نیز گفت: همچنین به منظور تجهیز ناوگان اتوبوسرانی، شهرداری شیراز اقدام به خرید ۱۸۶ اتوبوس از شرکت ایران خودرو در سال گذشته کرده است.

عضو شورای شهر شیراز ابراز کرد: این تعداد اتوبوس به دلیل تاخیر در پرداخت در پارکینگ ایران خودرو معطل شماره گذاری مانده بود.

وی افزود: براساس توافق انجام شده مقرر گردید از ۷۴ میلیارد بدهی شهرداری، ۲۶میلیارد به صورت نقدی و مابقی تاپایان سال پرداخت شود تا شرکت ایران خودرو همه اتوبوسهارا به شهرداری شیراز تحویل دهد.

۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۷:۳۱:۲۵

دیدگاه های شما