امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

موسوی بر شناسایی استانداردهای استقرار مکانهای فرهنگی، مذهبی و ورزشی درشیراز تاکید کرد

موسوی بر شناسایی استانداردهای استقرار مکانهای فرهنگی، مذهبی و ورزشی درشیراز تاکید کرد

رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی واملاک بر شناسایی استانداردهای استقرارمکانهای فرهنگی، مذهبی و ورزشی درشیرازتاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امو‌ربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «عبدالرزاق موسوی» در کمیسیون فرهنگی شورا گفت: هم اندیشی در خصوص موزه دفاع مقدس در دستور کارقرارگرفت.

وی براین باوراست که موزه دفاع مقدس میتواند سبب جذب گردشگران ملی و خارجی قرارگیرد.

موسو ی با اشاره به حضور همه اقوام در دفاع مقدس گفت: باید به موزه جنبه ملی و عمومی دهیم و نباید محتوای موزه یک بعدی باشد

وی افزود: بررسی بخش فیزیکی موزه به کمیسیون برنامه ، بودجه،امورحقوقی و املاک و کمیسیون شهرسازی ارجاع داده شد.

عضوشورای اسلامی شهر شیراز از تشکیل کارگروه مشترک بین معاونت فرهنگی، اجتماعی و شهرداری منطقه۲و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خبرداد و گفت: مقرر شد درمدت یک ماه نتیجه حاصل برای بررسی به کمیسیون فرهنگی ارائه شود.

موسوی همچنین بر شناسایی استاندارد های استقرار فضاهای فرهنگی، ورزشی و مذهبی تاکید کرد و گفت: با این اقدام از سلیقه‌ای عمل کردن جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت رعایت اصول طرح تفصیلی شهر برای ساخت اماکن اموزشی، فرهنگی، مذهبی و ورزشی گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی در راستای کمک به این نهادها چارچوبی راتعیین کند تا در شورا به تصویب برسد.

وی افزود: در امور شهر نباید تبعیضی صورت گیردوباید براساس طرح تفصیلی شهر نیازمندی های شهر از قبیل مدرسه، حسینیه و مسجد مشخص شود.

»سولماز دهقانی» در این جلسه از اختصاص بودجه برای ساخت موزه دفاع مقدس در کمیسیون گردشگری خبر داد.

وی با اشاره به وجود موزه جنگ در کشورهای دیگر گفت: باید به محتوای موزه دفاع مقدس نگاه ویژه شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز خواستار برگزاری فراخوان ملی و استفاده از ظرفیت هنرمندان کشور برای ساخت المانهایی با موضوع دفاع، ایثار و شهادت شد.

دهقانی گفت: با ایجاد یک میدان گاه برای بزرگداشت مناسبتهای دفاع مقدس میتوانیم در ایجادوحدت اجتماعی و همراه کردن مردم در این مناسبتها گامی موثر برداریم.

بازسازی صحنه هایی از دفاع مقدس، که رزمندگان استان در آن نقش داشتند یکی دیگر از پیشنهادات رییس کمیسیون گردشگری وزیارت بود.

»سیروس پاکفطرت» در این کمیسیون گفت: کلانشهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و سابقه‌ی حضور و موفقیت در دفاع مقدس نیازمند موزه دفاع مقدس است تا آیندگان بتوانند ایثار و شهادت گذشتگان را به نظاره بنشینند.

وی افزود: فاز نخست مرکز هنری و موزه دفاع مقدس استان فارس که شامل بخش سخت افزاری این مجموعه از قبیل تامین زمین و ساخت موزه است در ادوارگذشته اجرایی شده و هم اکنون بحث نرم افزاری ازجمله تجهیز گالری‌های موزه و استفاده بهینه ازاین مکان مدنظر است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین خواستار تشکیل کارگروه مشترک بین معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، شهرداری منطقه ۲ و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به منظور هم اندیشی، همسویی و همراهی برای تحقق اهداف و اجرای برنامه ها شد.

پاکفطرت با اشاره به نیاز شهرستانهای مقیم مراکز استانها به یک پایگاه مستقل گفت: شهرداری به طور مستقیم برای ساخت اماکن مذهبی وظیفه ای ندارد امااگر اهالی محل یا خیرین بخواهند اقدام به ساخت این اماکن کنند شهرداری با رعایت ضوابط حداقل میتواند درتامین زمین انهارایاری رساند.

 

۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۳:۱۴:۱۶

دیدگاه های شما