امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: شیراز می تواند نقش مهمی در تحولات علمی منطقه داشته باشد

دستغیب: شیراز می تواند نقش مهمی در تحولات علمی منطقه داشته باشد

رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC  گفت: نشست بین المللی دبیران آیسسکو از ۳۳ کشور جهان اسلام شهریورماه در شیراز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز ، دکتر «محمد جواد دهقانی» در چهل و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز گفت:  ISCتنها سازمان بین‌المللی علوم و فناوری در منطقه و در ایران است که در شیراز واقع شده و خدمات را به کل کشور ارائه می‌دهد.

رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC  گفت: فعالیتهای این مرکز مشتمل بر مجموعه‌ای از کتاب، مقاله و استانداردهای مختلف مورد نیاز دانشگاه هاست که معتبرترین مجموعه علمی است که خدمات را به کشور و منطقه ارائه می‌دهد.

وی افزود: استقرار این مرکز در استان فارس فرصتی است تا کریدوری برای حضور نمایندگان کشورهای اسلامی و منطقه در شهر شیراز باشد.

دهقانی خاطرنشان کرد: این پایگاه، سومین پایگاه استنادی در سطح دنیا است که توانسته در سال گذشته ۳۵ تفاهم نامه مختلف در سطح کشور و کشورهای منطقه منعقد کند.

وی با اشاره به توجه جایگاه علمی ایران گفت: ایران از نظر تولیدات علمی در منطقه، رتبه اول را داراست. 

دهقانی از بر گزاری نشست بین المللی دبیران آیسسکو کشورهای جهان اسلام در این پایگاه خبرداد و گفت: این نشست دو روزه از دهم شهریورماه آغاز می شود که تاکنون ۳۳ کشور اعلام آمادگی کردند.

«سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز درصحن علنی گفت: شهر شیراز به دلیل وجود دانشگاه‌های بزرگ شیراز، علوم پزشکی و دیگر دانشگاه‌ها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: شهر شیراز میتواند نقش مهم و تاثیرگزاری را در منطقه خاورمیانه و آسیا ایفا کند.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای شیراز نیز در راستای خدمت به علم و تولید علم همراه و همدل با این مراکز است.

۱۳۹۷/۰۵/۰۱ - ۱۶:۵۷:۰۸

دیدگاه های شما