امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بنی‌زمانی: بسته‌های سرمایه‌گذاری در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در شهرداری شیراز منتشر می‌شود

بنی‌زمانی: بسته‌های سرمایه‌گذاری در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در شهرداری شیراز منتشر می‌شود

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز از تلاش برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سینا بنی‌زمانی» در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی، فناوری اطلاعات و ارتباطات را یکی از زمینه‌های مهم سرمایه‌گذاری در شهر شیراز معرفی کرد و گفت: شهرداری و شورای شهر شیراز تلاش می‌کنند با شناسایی و بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود یا بالقوه، زمینه جذب سرمایه‌گذار را فراهم کنند.

وی با اشاره به تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات در نرخ تولید ناخالص شهرهای مهم جهان افزود: شهر شیراز می‌تواند با جذب سرمایه‌گذار به مرکز مهمی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تبدیل شود.

به گفته بنی‌زمانی شورای شهر شیراز تلاش می‌کند با تعریف بسته‌های سرمایه‌گذاری، چنین فرصتی را برای کلان‌شهر شیراز باز تولید کند.

وی با بیان اینکه شیراز در گذشته نه چندان دور مهم‌ترین صنایع الکترونیک کشور را در خود جای داده بود، گفت: متاسفانه با تغییر روند سرمایه‌گذاری در حوزه الکترونیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات، شهر شیراز نتوانست جایگاه خود را در بحث الکترونیک حفظ کند.

عضو فراکسیون امید شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ایجاد و بهره‌برداری از فیبر نوری شهری و ایجاد و بهره‌برداری از دیتا سنتر از فرصت‌های مهم برای سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است که در حال بررسی آنها و مذاکره با بخش خصوصی هستیم.

وی ادامه داد: کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز طرح‌هایی همچون طرح مدیریت بهینه‌سازی و مصرف انرژی، طرح توسعه سامانه عوارض خودرو، طرح مدیریت فروش اطلاعات مکانی و توصیفی و نیز تنظیف کنترل وضعیت خط‌کشی معابر مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات را نیز در دستور کار دارد.

۱۳۹۷/۰۵/۰۸ - ۰۸:۰۰:۲۰

دیدگاه های شما