امروز: جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر ناصری: طراحی نقاشیهای دیواری شهر باید سبب شادی و نشاط روحیه مردم شود

دکتر ناصری: طراحی نقاشیهای دیواری شهر باید سبب شادی و نشاط روحیه مردم شود

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: طراحی نقاشیهای دیواری شهر باید سبب شادی و نشاط روحیه مردم شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«علی ناصری» در بازدید از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت: این سازمان یکی از مهم‌ترین سازمانهای شهرداری کلانشهر شیراز است.

وی افزود: باتوجه به بعد سیاحتی، زیارتی وپتانسیل ویژه در توریسم سلامت، زیارت، ادبی و گردشگری شهر شیراز، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری باید برای آینده برنامه‌های ویژه را در نظر بگیرد تا جوابگوی خیل عظیم مردم مشتاق این شهر باشد.

ناصری با بیان اینکه باید به نورپردازی، المان‌ها و مبلمان شهری به صورت ویژه توجه شود، ادامه داد: فضای سبز شهری باید در مرکز شهر به شکل گلکاری و در پیرامون شهر بر درختکاری متمرکز باشد.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: طرحی که دهه ۷۰ برای باغات در نظر گرفته شد، در سال ۹۷پاسخگو نیست و اگر در راستای حفظ و ارتقا باغات با خط مشی اقتصادی توجه ویژه داشته باشیم مردم که صاحبان این باغها هستند می‌توانند در راستای تحقق این مهم گام بردارند.

ناصری گفت: باتوجه به اینکه۱۲۰۰ کیلومتر از شهر شیراز به سیستم فاضلاب متصل نشده و فاضلاب رها شده از غرب شهر تا شرق شیراز را دچار آلودگی زیست محیطی می‌کند باید استفاده بهینه منابع آبی در شرق و جنوب شیراز را بررسی کنیم.

 

وی افزود: برخی از پیمانکاران نگهداری فضای سبز، از تخصص کافی برخوردار نیستند که باید این موضوع به صورت ویژه بررسی شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به شعار دور پنجم شورا، مبنی بر مبارزه با رانت، فساد و شفافیت، باید به طور ویژه اساسنامه و اعضای هیأت مدیره شرکت‌های مشغول به کار بررسی شود تا درصورت داشتن روابط آسیب‌زا با قاطعیت برخورد شود.

وی با اشاره به نقاشی دیواری باشگاه حجاب و انقلاب گفت: این طراحی‌ها برای محیط ورزشی که محیطی شاد و با نشاط است مناسب نیست وباید اصلاح شود.

ناصری افزود: عدم پیش‌بینی مناسب جداول کنار خیابان سبب خزان زودرس درختان شده است که سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری باید برای رفع این مشکل تدابیری بیاندیشد.

وی بر تعیین تکلیف مطالبات پیمانکاران فضای سبز شهری تاکید کرد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست وخدمات شهری شورای اسلامی شهرشیراز خواستار تعیین تکلیف دستگاه درخت کن شد و افزود: با خرید دستگاه درخت کن، در راستای انتقال اصولی درختان گام برمیداریم.

ناصری گفت: برای نخستین بار در تاریخ شورای شیراز، در لایحه‌ی بودجه۹۷ ، استفاده‌ از ایده‌ها و محصولات شرکت‌های علم و فناوری مصوب شد که باید بررسی شود آیا از پتانسیل و توانمندی‌های جوانان حاضر در این شرکتها استفاده شده می‌شود.

دکتر «قاسم مقیمی» با اشاره به خروج آب زهکشی از شهر به میزان ۳۰۰ لیتر بر ثانیه گفت: اگر زهکشی ادامه پیدا کند با توجه به وجود خاک رس درمنطقه گل سرخ، خطرجدی فرو نشست وفرو چالگی زمین در این منطقه وجود دارد و شیراز به یک شهر سوخته تبدیل می‌شود.

وی افزود: به منظور اطلاع از کاهش مصرف آب باید به بحث هوشمندسازی چاه‌ها توجه ویژه شود.

به گفته مقیمی، در راستای ساخت تصفیه خانه لوکال قصردشت، شورای شهر به ویژه کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری از هیچ‌کمکی دریغ نمیکند تا سال آینده باغداران قصردشت دچار مشکل نشوند.

وی افزود: باید آبیاری فضای سبز را ساماندهی کنیم و از ابیاری در ساعات گرم روز خودداری کنیم.

مقیمی بر لزوم تدوین طرح جامع ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی تاکید کرد.

وی گفت: نقاشی‌های دیواری از انسجام خوبی برخوردار نیست و با هویت شیراز مطابقت ندارد و باید از هنرمندان خوش فکر و صاحب ایده در این طراحی ها بهره بگیریم

عضوشورای اسلامی شهر شیراز گفت: باید از خلاقیت و شیوه‌های مدرن در مدیریت شهر استفاده کنیم و از جوانان خلاق بهره ببریم تا با ایده‌های خود شهر را نظم دهند.

«سیروس پاک‌فطرت» نیزدراین جلسه برلزوم حفظ باغات و فضای سبز تاکید کرد.

زیباسازی محور کنارگذر شیراز یکی از پیشنهادات این عضو شورای اسلامی شهر شیراز بود.

۱۳۹۷/۰۵/۰۸ - ۱۲:۴۸:۳۰

دیدگاه های شما