امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورای شهر شیراز از فعالان انتقال خون تجلیل کرد

شورای شهر شیراز از فعالان انتقال خون تجلیل کرد

چهل و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز به ریاست ابراهیم صبوری آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی وامور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس «ابراهیم صبوری» در چهل و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، سالروز تاسیس انتقال خون را گرامیداشت و گفت: مفهوم زندگی و حیات آنگاه معنا پیدا می‌کند که با ایثار، فداکاری و نوع‌دوستی همراه باشد.

وی با بیان اینکه خون، اصلی ترین عنصر حیات است، افزود: اهدای خون از رموز سلامت است و این روز را به آنهایی که با اهدای خون خود به همنوعان حیات می‌بخشند تبریک می‌گوییم.

صبوری همچنین با تجلیل و تقدیر از اقدام فرهنگی اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز مبنی بر تبلیغات «نه به آزار کودکان» گفت: کودکان بی دفاع در برابر بزرگسالان قراردارند، امیدواریم این مهم شعار همه مردم شود

دکتر «مسعود ترابی اردکانی» مدیرعامل سازمان انتقال خون استان فارس در صحن علنی شورا گفت: پایگاه انتقال خون ۴۴ سال پیش با رعایت استاندارها در راستای تهیه خون سالم برای بیماران نیازمند تاسیس شد.

وی افزود: استان فارس همزمان با تهران پایگاه انتقال خون را تاسیس کرد و از لحاظ بهترین و بزرگترین پایگاه انتقال خون پس از تهران حایز رتبه دوم در کشور است.

ترابی گفت: کسب این رتبه به سبب خونگیری ۱۷۰ هزار مورد خون در سال از ۲۲۰ هزار مراجعه بوده که به مراکز درمانی ارائه شده است.

وی افزود: پایگاه انتقال خون فارس تمام استانداردهای روز دنیا را توسط چندین بازرس اروپایی و بین‌المللی کسب کرده است.

مدیرعامل سازمان انتقال خون استان فارس گفت: خون و فراورده های خونی در پایگاه انتقال خون فارس از لحاظ سلامت و کیفیت حائز بالاترین کیفیت روز دنیاست.

وی افزود: با توجه به اینکه فارس به عنوان قطب پزشکی جنوب کشور و همچنین کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس است پایگاه انتقال خون فارس، بالاترین میزان مصرف خون در کشور را داراست واین یک چالش بزرگ است.

در این مراسم از فعالان صنعت انتقال خون در شیراز تجلیل شد و اعضای و‌کارکنان شورای اسلامی شهر شیراز در اقدامی بخشی از خون خود را اهدا کردند.

 

۱۳۹۷/۰۵/۰۸ - ۱۶:۱۸:۵۷

دیدگاه های شما