امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر قائدی: ظرفیت‌های فرهنگی و مفاخر شیراز در پایانه‌ها به مسافران معرفی شود

دکتر قائدی: ظرفیت‌های فرهنگی و مفاخر شیراز در پایانه‌ها به مسافران معرفی شود

رییس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: پایانه‌های مسافربری فضای مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی شهر شیراز هستند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در بازدید سرزده دکتر«نواب قائدی» و دکتر«قاسم مقیمی» اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از بخش‌های مختلف پایانه امیر کبیر از نزدیک مسائل و مشكلات موجود مرتبط با عوامل اجرایی، رانندگان و مسافران و راهکارهای موجود بررسی شد.

دکتر «نواب قائدی» در این بازدید خواستار بازنگری طراحی داخلی و چيدمان باجه‌ها و غرفه‌های تجاری شد و گفت: این مهم باید به طور ویژه اجرایی شود و محل مناسبی نیز برای استراحت مسافران به‌خصوص بانوان پيش بينی شود.

وی افزود: عدم اجرای سقف كاذب باعث هدر رفت انرژی زيادی می‌شود که باید نسبت به اجرای آن اقدام شود

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز بر لزوم رتبه بندی شركت‌های حمل و نقل برون شهری تاکید کرد و گفت: دفاتر و باجه شرکت‌ها نيز به تناسب اهميت و فعاليت شركت به آنها اختصاص يابد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: محوطه ترمينال فضای مناسبی برای ايجاد مبلمان شهری و المانهای فرهنگی و تاريخی شهر جهت شناساندن اماكن و شخصيت‌های برجسته تاريخی و فرهنگی شهر شيراز و ایجاد فضایی برای استفاده مسافران از این امکانات است.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت محوطه پایانه برای احداث كارواش و جايگاه سوخت گفت: با این اقدام علاوه بر درآمدزایی برای پایانه و سازمان، امكان ارائه خدمات مناسب به ناوگان حمل و نقل مسافر برون شهری ميسر می‌شود.

قائدی افزود: پارك خودروهای شخصی در بلوار اميركبير، توقف مسافربرهای شخصی و تاكسی های درون شهری در ورودی ترمينال و سرعت وسايل نقليه در بلوار اميركبير مشكلات زيادی را به همراه داشته است كه بايد با هماهنگی با پليس، نظارت بيشتری صورت گيرد و نسبت به ايجادسرعت گير و يا نصب دوربين نظارتی در آن محدوده نيز اقدام شود

وی افزود: با بهره برداری از پروژه تقاطع غيرهمسطح مهديه _ اميركبير بسياری از اين مشكلات رفع خواهد شد.

 

۱۳۹۷/۰۵/۱۰ - ۱۱:۵۵:۲۷

دیدگاه های شما