امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نواب قائدی: اختیارات بیشتری به مناطق شهرداری واگذار شود

نواب قائدی: اختیارات بیشتری به مناطق شهرداری واگذار شود

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز از آخرین وضعیت پروژه های عمرانی شهرداری منطقه نه بازدید و در جریان امور قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» در این بازدید از تمرکز امور عمرانی در معاونت عمرانی شهرداری شیراز انتقاد کرد و گفت: شهرداران مناطق باید حداقل اختیار در مورد پروژه های عمرانی کوچک را داشته باشند تا بر اساس مصالح عمومی منطقه نسبت به زمانبندی اجرای آنها اقدام کنند.

وی ادامه داد: شهرداران مناطق مختلف شهرداری شیراز پروژه‌های عمرانی شاخص را برای هر منطقه معرفی و تعیین کنند تا شورای شهر و مدیریت ارشد شهرداری با وسواس بیشتری این پروژه ها را دنبال کنند.

دکتر قائدی بر لزوم اطلاع رسانی به شهروندان در اجرای پروژه‌های عمرانی به منظور کاستن از نارضایتی ها تأکید کرد و گفت: در برخی موارد بنا به دلایل مختلف از جمله محدویت‌های امکانات شهرداری مجبور می‌شود پروژه‌های عمرانی را در ساعات پایانی روز و شب‌ها اجرا کند و لازم است پیش از اجرا به شهروندان اطلاع رسانی شود.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز خواستار اتخاذ تصمیمات یکپارچه در شهرداری شیراز شد و گفت: بر تمرکز زدایی امور در عین یکپارچگی مدیریت در شهرداری شیراز تأکید داریم و باید اختیار بیشتری به مناطق شهرداری داده شود.

دکتر قائدی از ظرفیت سازمان عمران شهرداری شیراز تجلیل کرد و گفت: سازمان عمران را نباید درگیر پروژه‌های خرد عمرانی کرد بلکه باید این سازمان را به عنوان رقیب پیمانکاران بزرگ عمرانی کشور  مطرح کنیم.

وی ادامه داد: سازمان عمران شهرداری شیراز ظرفیت و تجربه اجرای پروژه‌های عمرانی کلان را در شیراز و استان فارس دارد.

در این دیدار مهندس احمدزاده شهردار منطقه نه و جمعی از مدیران عمرانی شهرداری شیراز گزارشی از آخرین وضعیت و چالش ها و محدودیت های عمرانی منطقه ارائه کردند.

۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۱۰:۴۰:۲۴

دیدگاه های شما