امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی سندبرنامه راهبردی توسعه اقتصادی شیراز بر پایه اقتصاد مقاومتی درکمیسیون فرهنگی شورای شهر

بررسی سندبرنامه راهبردی توسعه اقتصادی شیراز بر پایه اقتصاد مقاومتی درکمیسیون فرهنگی شورای شهر

 چهل و هفتمین کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز به بررسی سند برنامه راهبردی توسعه اقتصادی شهر شیراز بر پایه‌ی اقتصاد مقاومتی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «لیلا دودمان» رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز گفت: اقتصاد و فرهنگ از جمله مواردی است که می‌تواند شیراز را در راه دست یابی به شهر خلاق ادبی وفرهنگی یاری رساند.

وی افزود: در سند راهبردی مطالعات اقتصادی با توجه ویژه به امر رخدادهای فرهنگی زمینه‌ی نرم افزاری و سخت افزاری این مهم فراهم شده است.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به درآمد پایدار و توجه به حل معضلات اجتماعی راهکارهایی برای حل حاشیه نشینی فراهم اورده است بنابراین کمیسیون فرهنگی باید با توجه ویژه این طرح را مورد بررسی قرار دهد

دودمان گفت: این طرح در هرحوزه با مشارکت ذینفعان، برنامه‌ی توسعه محلی را با بهره گیری از پتانسیل‌های دانش برای خلق ایده‌های مناسب فراهم میکند که در هر حوزه مزیت رقابتی را افزایش خواهد داد.

وی افزود: شهرداری شیراز می‌تواند نقش محوری را در نهادسازی لازم برای توسعه اقتصاد دانش بنیان به ویژه تشکیل رشدگاه و محیط نو اوری در شهر برعهده بگیرد و دستگاه های ذیربط مکلف به همکاریهای لازم با شهرداری در این زمینه ها هستند.

وی افزود: در راستای تقویت و اعزام جانبازان به مسابقات کشوری، اعضای کمیسیون با مساعدت ۵۰۰ میلیون ریالی به انجمن جانبازان نخاعی فارس برای حضور در لیگ کشوری موافقت کردند.

لیلا دودمان گفت: گزارش سازمان فرهنگی،اجتماعی از اقدامات انجام شده در خصوص لوایح ، از دیگر موضوعات مطرح شده در این کمیسیون بود.

 

دودمان از حمایت و مساعدت ۵۰میلیون ریالی به انجمن فیزیک برای حضور در همایش کشوری نقش دانشمندان ایران اسلامی در گسترش علوم تجربی خبرداد.

۱۳۹۷/۰۶/۰۳ - ۰۹:۴۳:۰۰

دیدگاه های شما