امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

طرح پیاده‌راه سازی خیابان عفیف آباد روی میز شورای شهر شیراز

طرح پیاده‌راه سازی خیابان عفیف آباد روی میز شورای شهر شیراز

بررسی طرح پیاده راه سازی خیابان عفیف اباد در دستور کار کمیسیون عمران و حمل و‌نقل شورای اسلامی شهر شیراز قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌المللی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این طرح شامل دوخط عبوری خودرو، مسیر دوچرخه سواری، دو مسیر عریض پیاده روی با طراحی مبلمان شهری متناسب و نیز حذف پارک حاشیه‌ای است که در آن، مسیر عبوری خودرو با طرح آرام سازی با سنگفرش، سرعت عبوری خودرو به ۲۰ کیلومتر بر ساعت کاهش می‌یابد

وی با اشاره به انتخاب پیمانکار این طرح از طریق مناقصه‌ی محدود گفت: با برگزاری این مناقصه توسط شهرداری منطقه یک و انتخاب پیمانکار ذیصلاح و اجرای آن، می توان فضای بسیار مناسبی برای تعاملات فرهنگی و اجتماعی در کنار مبادلات اقتصادی برای شهروندان ایجاد کرد.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز افزود:

این طرح در حقیقت ادامه و در اتصال طرح جلو خان باغ عفیف آباد است که مورد استقبال قابل توجه شهروندان قرار گرفته است.

همچنین امکان حضور بیشتر عابران پیاده، بر عملکرد اقتصادی این معبر اثر مثبت خواهد گذاشت که پیش از این گوشه‌هایی از آن در چندین بار پیاده راه شدن موقت این خیابان مشاهده شده است.

وی ادامه داد: همچنین این طرح بخشی از  شبکه مسیرهای ویژه دوچرخه سواری است که ان شاءالله در شش ماهه دوم سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

به گفته این عضو شورای شهر شیراز در این طرح نحوه‌ی دسترسی و رفت و امدهای اهالی پیش بینی شده و سعی می‌شود با مدیریت و زمان بندی ساعات تخلیه بار و نیز امکان دسترسی سیستم‌های حمل و نقل همگانی از ایستگاه‌های مترو و پارکینگ‌های مجاور، امکان حضور وسایل نقلیه شخصی در این خیابان کمتر می‌شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با این اقدام در راستای گسترش فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی و حمل و نقل سالم مانند پیاده روی و دوچرخه سواری درمیان شهروندان،‌‌‌ گام بر می‌داریم.

 

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این طرح با تهیه برنامه زمانبندی مناسب و برنامه ریزی درست و نیز طی  هماهنگی با سایر ارگانهای خدمت رسان و نیروی انتظامی و اطلاع رسانی به شهروندان در کمترین زمان و با حداقل وقفه‌ی ممکن اجراخواهد شد تا  مشکلات ناشی از آن در حین اجرا برای شهروندان به حداقل رسد.

قائدی گفت: کلیات این طرح در این کمیسیون مورد تایید قرار گرفت و با عنایت به توجه ویژه شورای پنجم اسلامی شهر به رویکرد انسان محوری در مدیریت شهری، پروژه های مشابه دیگری نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

۱۳۹۷/۰۶/۰۳ - ۱۱:۰۳:۰۰

دیدگاه های شما