امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

ابراهیم صبوری: زیرساختهای فرهنگی شیراز را با نگاه انسان محور توسعه می‌دهیم

ابراهیم صبوری: زیرساختهای فرهنگی شیراز را با نگاه انسان محور توسعه می‌دهیم

با حضور جمعی از اعضای شورای شهر، شهردار، مدیران شهری، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به مناسبت هفته دولت بوستان جوان افتتاح و کلنگ نخستین پردیس سینمایی و امفی تئاتر روباز جنوب شیراز به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز، «ابراهیم صبوری» نائب رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این مراسم رویکرد شورای پنجم را توسعه فرهنگی و اجتماعی مناطق کمتر برخوردار شهر دانست و گفت: توسعه فرهنگی منجر به کاهش معضلات اجتماعی می شود و این رویکرد شیراز را به شهری زیست پذیرتر و انسان محور تبدیل خواهد کرد چون شهر بیش از توسعه فیزیکی به جریان زندگی نیاز دارد.
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اینکه به دنبال توسعه مکان هایی برای گفت و گوی شهروندان با یکدیگر هستیم، افزود: با نگاهی انسان محور و شهروند محور در محل های پرتراکم شهری، بوستان و فضاهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را توسعه خواهیم داد.
وی اظهار کرد: افتتاح پارک جوان و کلنگ زنی پردیس سینمایی و آمفی تئاتر روباز گامی در جهت توسعه جنوب شرق شیراز است و این نوید را به شهروندان ساکن در این محل می دهم که روزهای بهتر و زندگی با کیفیت تری در انتظار آنها است.
گفتنی است به مناسبت هفته دولت بوستان جوان با هزینه ای معادل یک میلیارد و 700 میلیون تومان و در زمینی به مساحت سه هزار و 800 متر مربع ، شامل پیست دوچرخه سواری به طول 700 متر، زمین فوتسال چمن مصنوعی، آبنما، فضای بازی کودکان، فضای سبز در میدان کوزه گری ابتدای بلوار دلاوران بسیج افتتاح شد.
همچنین کلنگ آغاز عملیات اجرایی نخستین پردیس سینمایی و آمفی تئاتر روباز جنوب شیراز در زمینی با مساحت چهار هزار متر زیربنا شامل دو سالن سینمایی با ظرفیت هر کدام 230 نفر و دو سالن دیگر با گنجایش هر کدام 180 نفر و همچنین یک سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 700 نفر با برآورد 120 میلیارد ریال ، به زمین زده شد.
۱۳۹۷/۰۶/۱۱ - ۱۳:۴۸:۳۵

دیدگاه های شما