امروز: چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

قائدی: مترو روزهای جمعه نیز پذیرای مسافران شهر شیراز است

قائدی: مترو روزهای جمعه نیز پذیرای مسافران شهر شیراز است

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مترو روزهای جمعه نیز پذیرای مسافران شهر شیراز است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «نواب قائدی» گفت: در جهت رفاه حال شهروندان و استفاده بیشتر از خدمات حمل و نقل عمومی، خط یک متروی شیراز از ابتدای مهرماه، روزهای جمعه نیز از ساعت 7 صبح تا 15 خدمات ارائه می کند. 
 
به گفته سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز، در نتیجه تلاشهای صورت گرفته در یکسال گذشته به منظور سرویس دهی مطلوبتر مترو، ساعت کار روزانه مترو به 15 ساعت در روز افزایش و سرفاصله زمانی حرکت قطارها به 15 دقیقه کاهش پیدا کرده است. 
 
قائدی افزود: در راستای تکمیل خط یک مترو و نیز افزایش سطح خدمات سرویس دهی قطار شهری، ایستگاه های غدیر (واقع در سر فضل آباد) و فرصت شیرازی به زودی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید. 
 
رییس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: پس از رفع مشکلات تملکی مربوط به ایستگاه وکیل و ادامه عملیات عمرانی آن، پیش بینی می شود با تلاش گسترده سازمان حمل و نقل ریلی، ایستگاه های وکیل و امام حسین نیز در دهه فجر امسال به بهره برداری برسند.
 
وی افزود: امید است با اتمام مطالعات جامع حمل و نقل همگانی و ساماندهی یکپارچه سیستم های حمل و نقل همگانی از جمله خطوط اتوبوسرانی، سطح سرویس دهی و مطلوبیت کارکرد مترو و زمینه استفاده شهروندان از مترو بیشتر شود.
 
قائدی گفت: به منظور تقویت و استفاده بهینه شهروندان از خط یک مترو ، برخی از خطوط اتوبوس و مینی بوس اصلاح شده است.
 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: حذف برخی خطوط اتوبوس موازی با خط یک مترو و اضافه شدن خطوط جدید به منظور تغذیه مترو از طریق دسترسی آسانتر مسافران به ایستگاههای مترو از جمله اقدامات صورت گرفته است.
در این راستا قائدی از اضافه شدن تعداد 8 دستگاه مینی بوس به خط 115 و اصلاح مسیر خط مربوطه یاد کرد و گفت: با این اقدام، مسافرین واقع در شهرک فجر سپاه، شهرک گلستان، بلوار آفرینش از طریق بلوار حسینی الهاشمی به ایستگاه احسان مترو انتقال داده می شوند.
۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۱۳:۳۸:۲۲

دیدگاه های شما