امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: حضور شیراز در اجلاس اتحادیه شهرهای تاریخی فرصتی برای معرفی بیشتر این شهر است

دستغیب: حضور شیراز در اجلاس اتحادیه شهرهای تاریخی فرصتی برای معرفی بیشتر این شهر است

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به برگزاری شانزدهمین اجلاس اتحادیه شهرهای تاریخی در بورسای ترکیه بر اهمیت شناخت و معرفی ابعاد مختلف شیراز و پیش بینی، تعریف و تدوین رویدادهای موضوعی با رویکرد بین المللی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» حضور شیراز در اجلاس اتحادیه شهرهای تاریخی را مهم ارزیابی کرد و آن را فرصتی برای معرفی بیشتر این شهر، بسترسازی برای تعاملات گسترده تر با شهرهای تاریخی جهان و کسب تجربه‌های ارزشمند در زمینه‌های مختلف شهری عنوان کرد.

وی اظهار کرد: هریک از ابعاد شیراز و تاریخ غنی آن ظرفیت این را دارد که تبدیل به یک رویداد درخور و شایسته در گستره جهانی شود

وی افزود: در زمینه هنر، مکتب هنری شیراز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، در زمینه فرهنگ و ادب چهره‌ها و مشاهیری در شیراز زیسته و رشد یافته اند که اکنون الگوی 

جهانیان هستند. همچنین در حوزه حکمت، شیراز خاستگاه صدرالمتألهین حکیم ملاصدراست که یکی از بزرگ ترین اندیشمندان و حکیمان جهان محسوب می شود.

رییس شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد: در تعامل با دیگر شهرهای جهان به ویژه برخی کشورهای همجوار ایران که شهرهایی با تاریخ و پشتوانه مشابه با شیراز دارند، می‌توان دید که چطور از تمام داشته‌های خود برای معرفی خود به جهان و ایجاد بسترهای توسعه گردشگری بین المللی استفاده کرده‌اند.

دستغیب مهم‌ترین عامل موفقیت شهرها را در این زمینه، مدیریت واحد و یکپارچه شهری دانست و گفت: برنامه ریزی منسجم، وجود تفکر واحد و نظام‌مند برای مدیریت شهر و زیرمجموعه های آن، مؤلفه‌های مهم توسعه شهر در حوزه‌های مختلف به ویژه گردشگریست.

۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۱۰:۳۶:۳۹

دیدگاه های شما