امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اهم‌ مصوبات شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه علنی دوشنبه 19 شهریورماه

اهم‌ مصوبات شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه علنی دوشنبه 19 شهریورماه

متروی رایگان برای دانش‌آموزان شیراز از اول مهر

در پنجاه و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، طرح ارائه خدمات رایگان مترو از اول مهرماه به مدت چهار روز با اکثریت آرا به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز دو فوریت طرح ارائه خدمات رایگان مترو در آغاز سال تحصیلی از اول تا چهارم مهرماه برای شهروندان را تصویب کردند.

دکتر «نواب قائدی» سخنگو و رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی سهر شیراز با اشاره به عدم هماهنگی سرویس مدارس در ابتدای مهرماه و ایجاد بی نظمی در ارائه خدمات سرویس مدارس گفت: به منظور رفع این مشکل والدین از وسایل نقلیه شخصی خود استفاده می‌کنند و این امر ترافیک سنگینی را به شهر تحمیل می‌کند.

سخنگوی شورا ادامه داد: با توجه به وجود برخی از مراکز آموزشی در محدوده‌ی خط یک مترو و ساماندهی خطوط جدید اتوبوسرانی به منظور تغذیه مترو، با تصویب این طرح می توانیم در راستای کمک به دانش اموزان و کاهش ترافیک گام برداریم.

 

گام بلند شورای شهر شیراز برای مقابله با فساد و خویشاوند سالاری

شورای شهر شیراز به یک فوریت طرح مدیریت تعارض منافع عمومی در شهرداری شیراز با اکثریت قاطع رای داد

شورای شهر شیراز با یک فوریت طرح مدیریت تعارض منافع عمومی در شهرداری شیراز موافقت کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر شیراز، بر اساس این طرح که توسط ۶ نفر از اعضای شورا شهر پیشنهاد شده و به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد، ممنوعیت و محدودیت‌هایی با هدف ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد برای شهردار، اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری در نظر گرفته شده است.

 

این ممنوعیت و محدودیتها شامل معاملات،  تصدی همزمان دو یا چند پست، گرفتن هدایا و استخدام و به کارگیری بستگان مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر می‌شود.

 

شفافیت در سفرهای خارجی از دیگر موضوعات مورد اشاره در این طرح است.

این طرح پس از بررسی و تصویب در کمیسیون برنامه و بودجه، برای تصویب نهایی به صحن علنی شورای شهر ارجاع می‌شود.

همچنین لایحه پیشنهادی شهرداری مبنی بر سلب قابلیت استفاده عمومی مقادیر مورد تصرف اراضی شهرداری که در مسیر اتی الاحداث قراردارد به تصویب شورا رسید.

بر اساس این لایحه، شهرداری می تواند با رعایت کلیه قوانین و مقررات و آیین نامه شهرداری، کل بهای عرصه اضافی ناشی از تصرف اموال عمومی رااز مالک اخذ و اجازه اصلاح سند و صدورسند تک برگ را بر مبنای وضع موجود صادر کند و هرزمانی که طرح اولویت اجرا پیدا کرد یا مالک قصد تجدید بنا را داشت طبق قوانین حاکم، میزان مورد مسیر توسط شهرداری تملک شود.

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با لایحه پیشنهادی شهرداری شیراز مبنی بر مساعدت در برگزاری بیست و دومین همایش کشوری دانش اموزی فیزیک و اولین همایش کشوری نقش دانشمندان ایرانی اسلامی در گسترش علوم تجربی موافقت کردند.

با تصویب این لایحه و در راستای حمایت از همایشهای علمی و کمک به تامین بخشی از هزینه های برگزاری این همایش به شهرداری اجازه داده می شود از بودجه سال ۹۷، پنجاه میلیون ریال ازمحل ماده۱۷پرداخت شود.

حمایت شورای اسلامی شهر شیراز از انجمن جانبازان نخاعی

شورای اسلامی شهرشیراز لایحه‌ی حمایت و مساعدت پانصد میلیون ریالی به انجمن جانبازان نخاعی فارس را تصویب نیز کرد.

 

بر اساس این لایحه و در راستای حمایت از جانبازان نخاعی و گمک به افتخار افرینی تیم جانبازان در مسابقات لیگ کشوری به شهرداری اجازه داده می شود مبلغ پانصد میلیون ریال از محل ماده ۱۷برای خرید ویلچر و تجهیزات و اهدا به انجمن جانبازان نخاعی فارس هزینه کند.

 

همچنین در این جلسه ، دکتر «قاسم مقیمی» به عنوان نماینده شورا در کمیته اجرای سلامت جوانان انتخاب شد.

۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۱۷:۴۶:۲۳

دیدگاه های شما