امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی ایین نامه جشنواره تجلیل از نام آوران در کمیسیون فرهنگی شورا

بررسی ایین نامه جشنواره تجلیل از نام آوران در کمیسیون فرهنگی شورا

بررسی ایین نامه جشنواره تجلیل از نام اوران و ایین نامه اجرایی جشنواره شهروند برگزیده در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز با حضور «احمد تنوری»، «سیروس پاکفطرت» و«علی ناصری » به صورت غیر رسمی برگزارشد.

  در این کمیسیون، واگذاری زمین به منظور ساخت مسجد در شهرک امام حسن مجتبی(ع) واقع در سعدی نیز بررسی شد.

«احمد تنوری» افزود : در سال دوم کمیسیون، رویه‌ی ما براین منوال ا ست که دستور جلسات با بررسی دقیق و کارشناسی در همه ابعاد صورت گیرد.

وی گفت: با توجه به وجود اختلاف نظرها و سلیقه ها در حوزه های سیاسی، اعضای کمیسیون فرهنگی در مسائل مرتبط با شهر شیراز باهم نظری واحد دارند.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: حوزه ورزش نیاز به تقویت دارد به همین منظور، کمیسیون به این مهم توجه ویژه‌ای خواهد داشت.

 

تنوری با اشاره به افزایش حسینیه ها و مساجد متعلق به کانون های قومی و منطقه ای در شیراز افزود: تقویت نهاد های مذهبی ، هیات ها، مساجد، حسینیه های ریشه دار و قدیمی شیرازی به عنوان میراث داران بخشی از هویت تاریخی، فرهنگی و مذهبی شهر شیراز، یکی از محورهای فعالیت کمیسیون خواهدبود که درنظر داریم این امر با تعامل بیشتر محقق شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیرازبا اشاره به بنیانگذاری مراسم تعزیه درشیراز گفت: باید تعزیه شیراز به گونه ای تقویت شود که به عنوان میراث معنوی به ثبت برسد.

تنوری گفت: در زمینه هنرهای سنتی و مدرن، در ادوار گذشته شورا و شهرداری، سیاست منسجمی وجود نداشته است.

وی بر تغییر دیدگاه فعالان فرهنگی،هنری و ورزشی به شهرداری تنها به عنوان یک حامی مالی تاکید کرد و گفت: شهرداری باید زیرساختها را تقویت و فضاها را به ویژه در مناطق کم برخوردار فراهم کند و کم تر به سوی اجاره دادن سالنهای ورزشی برود.

وی افزود: با توجه به سرانه بالای بخش خصوصی و تعرفه های بالا، اساتید حوزه‌ی هنری در بخش خصوصی فعال تر هستند و این امر سبب شده است فرهنگسراها و فضاهای فرهنگی شهرداری نسبت به بخش خصوصی قابل مقایسه نباشد.

تنوری گفت: در فضاهای کم برخوردار سرانه فضاهای فرهنگی وورزشی بسیار کم است به همین منظور باید به سوی نوسازی، بهسازی،تقویت و اجرای پروژه های جدید در این محورها برویم.

 

وی با اشاره به عدم استاندارد سازی سالن شهید سپاسی شهرک مهدی اباد گفت: با توجه به پیگیری های انجام شده این امر محقق نشده است و سالن مورد استفاده قرار نمیگیرد.

تنوری افزود: در مناطق کم برخوردار مردم توان مالی برای استفاده از فضاهای ورزشی راندارند این درحالی است که در مناطق غربی شهر سالن و فرهنگسراهای زیادی ساخته می شود.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: رویکرد من توجه به جنوب شهر و مناطق کم برخوردار است.

«سیروس پاکفطرت» در این کمیسیون گفت: مجموعه‌ی شهرداری شیراز، باید در استانه دهه محرم و عزاداری سالار شهیدان، فضای عمومی شهر ، امکانات، بنرها، استندها و فضاهای تبلیغاتی شیراز را به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) همچون سنوات گذشته سیاهپوش کند.

وی افزود: این ایام سوگواری متعلق به یک قشر، نهاد ویک سازمان نیست و همه دستگاه های اجرایی و خدماتی و سازمانهای متولی در برگزاری هرچه بهتر این مراسم مسئولیت دارند

پاکفطرت افزود: مجموعه اجرایی و خدماتی شهرداری در این ایام باید در امر خدمت رسانی شبانه روز در خدمت شهروندان به ویژه هیات های مذهبی و مساجد باشند.

وی با اشاره به مسیر حرکت هیاتهای عزاداری از مناطق ۱و ۲و ۸شهرداری شیراز به سمت حرم مطهر احمدی گفت: شهرداران این مناطق باید نسبت به فضاسازی، نظافت و اماده سازی شهر توجه بیشتری داشته باشند.

پاکفطرت گفت: همانگونه که در ایام میلاد ائمه معصومین باید فضاسازی شهر متفاوت باشد باید در دهه محرم نیز به این امر توجه شود.

وی از ناظرین و بازرسان مناطق شهرداری خواست نسبت به این امر معنوی و مذهبی توجه و نظارت ویژه داشته باشند.

پاکفطرت گفت: هیات متوسلین شهرداری نیز مراسم سوگواری سالار شهیدان را در دهه محرم ، هرشب در محل شهرداری مرکزی همزمان با نماز مغرب و عشا برگزار می کند.

۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۴:۲۱:۴۸

دیدگاه های شما