امروز: پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سخنگوی شورای شهر شیراز: پرداخت کرایه‌های اتوبوس تا پایان سال الکترونیکی می‌شود

سخنگوی شورای شهر شیراز: پرداخت کرایه‌های اتوبوس تا پایان سال الکترونیکی می‌شود

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز از حذف پول در شبکه ناوگان حمل و نقل درون شهری تا پایان سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، *«نواب قائدی»* در کمیسیون عمران و حمل و‌نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: به سازمان حمل و نقل مسافر تکلیف شده است تا پایان سال 97 پرداخت نقدی در اتوبوسها حذف و همه پرداختها به صورت الکترونیکی صورت گیرد.
که در راستای دسترسی آسانتر مسافران به کارت بلیط تمهیداتی برای ارائه کارت بلیط در اتوبوسها به مسافران صورت گیرد.
قائدی با اشاره به اینکه شیراز به عنوان نخستین شهر در کشور بوده که  خصوصی سازی اتوبوسرانی را انجام داده است ،گفت: الگوی خصوصی سازی سیستم اتوبوسرانی و فرآیند نظارتی آن با محوریت شرکتهای بخش خصوصی اصلاح می گردد. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در سال دوم کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورا، به منظور استفاده بهینه از نظرات متخصصان و کارشناسان، دو کمیته عمران و کمیته حمل و نقل و ترافیک در این کمیسیون تشکیل شده است که در ان افراد متخصص به بررسی کارشناسی طرح ها و لوایح می پردازند.رئیس کمیسیون عمران،حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز افزود: اصلاح و تعیین نرخ پارکینگهای عمومی سطح شهر نیز در دستور کار جلسه قرار گرفت.
وی افزود: بر این اساس نرخ توقف خودروهای سبک و سنگین در پارکینگ های مسقف و روباز سطح شهر تعیین گردید و تمامی پارکینگ های عمومی سطح شهر ملزم به رعایت آن می باشند. 
قائدی افزود: بررسی درخواست شهروندی مبنی بر رفع مشکل ترافیکی ناشی از تجمیع کاربری های ترافیک زا در خیابان سروناز واقع در شهرک گلستان نیز از موضوعات مطرح شده در کمیسیون بود.
۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۰:۲۶

دیدگاه های شما