امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: شیراز و فارس با وجود مدیران سالخورده نمی‌تواند راهی به توسعه پیدا کند

دستغیب: شیراز و فارس با وجود مدیران سالخورده نمی‌تواند راهی به توسعه پیدا کند

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بازگرداندن عرصه مدیریت کشور به دوران با شکوه نیازمند توجه به استعداد های جوانان خلاق و ریسک پذیر است.

به گزارش روابط عمومی و امو‌ربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در جلسه علنی ۲۶ شهریورماه شورای شهر شیراز گفت: بار دیگر محرم رسید و تاسوعا و عاشورا ، ایثار و فداشدن، زنده شدن نام امام حسین(ع) و عباس علمدار و زنده شدن راه امام حسین(ع)، راه نجات امت و راه ازادی وازادی خواه است.

وی افزود: امام حسین(ع) چراغ هدایت، کشتی نجات و اقای جوانان اهل بهشت به همراه فرزندان، خاندان و اصحابش در مقابل ظلم ایستاد و به ظلم سر فرود نیاورد‌ و به ما اموخت که باید در راستای اصلاح جامعه حرکت و امر به معروف و نهی از منکر کرد که این دو امر باید از خود اغاز کرد.

دستغیب افزود: امام حسین(ع) در وصیت نامه خود فرمود: «من از روی شرارت و مفسده و یا برای فساد و ستمگری قیام نکردم من فقط برای اصلاح در امت جدم از وطن خارج شدم قصد دارم به معروف امر کنم و از منکر باز دارم و به سیره و روش جدم و پدرم علی ابن ابیو طالب عمل نمایم.»

دستغیب گفت: جامعه ای می تواند سعادتمند باشد که افراد ان جامعه ابتدا خود را اصلاح کنند.

وی با اشاره به هفتم محرم، روز بزرگداشت حضرت علی اکبر و دیگر جوانان شهید بنی هاشم در قیام عاشورا گفت: همزمان با هفتم محرم، شهر شیراز میزبان پیکر پاک 9 شهید گمنام دفاع مقدس بود. 

وی افزود: اسلام همواره با وجود جوانان رنگ و روی دیگری گرفته و امکان بسط و گسترش یافته است، حضور جوانان با استعدادهای شگرف و روحیه ای خلاقانه همواره یاوران صدیق دین و مذهب و صد البته رمز پیروزی انقلاب و نظام اسلامی در عرصه های مختلف است.

وی گفت: تاسی جوانان ایران اسلامی به آرمان های اهل بیت (ع) از آنان جوانانی متعهد ، پویا و خلاق ساخته که در عین حق طلبی و آرمان خواهی منشا اثر در حوزه های مختلف علمی، ورزشی، اجتماعی و فرهنگی هستند اما درعین حال همین جوانان به بهانه های مختلف از عرصه مدیریت بازمانده اند .

 

دستغیب ادامه داد: شهر شیراز با داشتن اماکن تاریخی، فرهنگی و شخصیت های بزرگ ادبی، فرهنگی علمی، هنری بهترین موقعیت برای حضور در مجامع بین المللی را دارد .

وی ضمن تبریک عضویت شهر شیراز در هیأت مدیره اتحادیه بین المللی شهرهای تاریخی به مردم شیراز گفت: انتخاب شیراز برای عضویت در این هیأت مدیره، نشان داد این ظرفیت برای شیراز به خوبی وجود دارد که در مجامع بین المللی به خوبی بدرخشد .

وی با اشاره به اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی برای پایان دادن به فعالیت مدیران بازنشسته گفت: این اقدام درخور ستایش است و باید با قدرت لازم این طرح پیگیری و اجرا شود. 

دستغیب گفت: در دو دهه اخیر به واسطه برخی تفکرات نا صواب، سکان کشتی مدیریت کشور در دستان مدیران بعضاً از کار افتاده و نوعی ناکارآمدی، بی رمقی و سختی بر بدنه مدیریت کشور حاکم شده است.

وی افزود: بازگرداندن عرصه مدیریت کشور به دوران باشکوه نیازمند توجه به استعداد های جوانان خلاق و ریسک پذیر است؛ بقای و حیات نظام اسلامی در دست جوانانی است که از جوانان عاشورایی الگو پذیرفته و بارها در طول دفاع مقدس و بعد از آن ثابت کرده اند که جوانان فاتحان خیبر و احد هستند .

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در آستانه فرا رسیدن هفته دفاع مقدس بار دیگر به نقش جوانان در پیروزی انقلاب و جنگ 8 ساله اشاره می‌کنم و همین جا از شهردار محترم میخواهم در انتصابات به جوان سازی بدنه مدیریت شهرداری توجه خاص نشان دهد .

 

وی با ابراز گلایه از وضعیت هرم سنی بالای مدیریت استان و کلان شهر شیراز گفت: شهر شیراز و استان فارس با وجود مدیران پیر و سالخورده نمیتواند راهی به توسعه پیدا کند. 

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: استاندار فارس باید پیش از اجرای قانون منع فعالیت بازنشستگان، زمینه رابرای بازگشت جوانان به عرصه مدیریت استان فراهم کنند.

دستغیب گفت: با شناختی که از جوانان استان دارم مطمئنم خیل جوانان توانمند، خلاق و تحصیلکرده می‌توانند زمینه ساز برنامه ریزی توسعه و تاب دادن به حرکت استان باشند .

۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۶:۳۶:۰۳

دیدگاه های شما