امروز: جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تنوری: فعالیت های ادبی با محور سعدی پژوهی در مجاورت ارامگاه سعدی باید تقویت شود

تنوری: فعالیت های ادبی با محور سعدی پژوهی در مجاورت ارامگاه سعدی باید تقویت شود

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: فعالیت های ادبی با محور سعدی پژوهی در مجاورت ارامگاه سعدی تقویت شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز،«احمد تنوری» گفت: تجلیل از قهرمانان ورزشی ، چهره های علمی،فرهنگی و هنری، مذهبی و دانشگاهی و کارافرینان نمونه در ایین نامه تجلیل از نام اوران در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در راستای تشویق شهروندانی که به صورت داوطلبانه و افتخاری در اداره‌ی شهر به شهرداری کمک می کنند ایین نامه جشنواره شهروند نمونه نیز در دستور کار قرار گرفت.
تنوری گفت: رفتار شهروندان نمونه می تواند الگویی برای اموزشهای شهروندی باشد به همین منظور در کمیسیون عنوان جشنواره انتخاب فعالان اجتماعی نیز پیشنهاد شد.
وی از بررسی کمیته تخصصی کمیسیون فرهنگی در باره عدم تداخل شاخصهای انتخاب شهروندان برگزیده با انتخاب نام اوران خبر داد.
وی افزود: جشنواره شهروند نمونه دوبار درسال برگزار می شود و قرار است فراخوانی ملی به منظور طراحی جایزه ونشان شهروند نمونه شیراز برگزار شود.
تنوری ادامه داد: باید نشان شهروند نمونه با استفاده از نمادهای هویت شهری شیراز طراحی شود.

وی با اشاره به ۶کمیته تخصصی در حوزه های مختلف فرهنگی،اجتماعی و ورزشی گفت: به منظور بهره گیری بهتر از نظرات و تجربیات متخصصین و نخبگان کمیته های تخصصی از سال گذشته در این کمیسیون تشکیل شده اند که اصلاح انها در راستای کمک به رفع مشکلات شهر صورت می گیرد.
تنوری گفت: هرعضو شورامسئولیت اداره یک کمیته تخصصی را برعهده دارد و هرعضو شورا میتواند یک مشاور متخصص برای هر کمیته معرفی کند؛ مشاوران حاضر در کمیته ها از میان مشاوران افتخاری کمیسیون انتخاب شده اند.
وی ادامه داد: هرعضوکمیسیون فرهنگی، هنری وورزشی می تواند دومشاور برای حضور در کمیسیون معرفی کند.
وی افزود: در سال گذشته ۴۰مشاور به کار گرفته شده اند که در سال دوم شورا در قالب کمیته های تخصصی ساماندهی می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اعضای کمیسیون با واگذاری حقوق ۱۲۷۲متر زمین از اراضی موقوفه نصیرالملک به هیئت امنای مسجد اتی الاحداث مسجد امام حسن(ع)در سعدی موافقت کردند.
تنوری گفت: در این جلسه مقرر شد شهرداری در هیات امنای اماکن مذهبی وموسسات خیریه و مذهبی که اراضی مورد تملک شهرداری است نماینده داشته باشد.
وی بر احراز سمت اعضای هیات امنای اماکن مذهبی در مکاتبات با شهرداری و شورا تاکید کرد.
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی وورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: کتابخانه های اتی الاحداث در اماکن مذهبی به عنوان ایفای بخشی از تعهدات شهرداری نسبت به نهاد کتابخانه های عمومی لحاظ می شود.

وی افزود: باید در شهرک سعدی و مناطقی که نیازمند فعالیت دینی مذهبی است در اینده حمایت بیشتری صورت گیرد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برخی مناطق شیراز به لحاظ پیشینه تاریخی در حوزه‌ی فعالیت کانون های تبلیغاتی فرق ضاله بوده اند به همین منظور، بایستی تراکم فعالیتهای مختلف فرهنگی، اجتماعی و هنری، تبلیغی مذهبی و احیای سنتهای دینی ومذهبی با محور هویت مهدوی در این مناطق صورت گیرد.
تنوری گفت: باتوجه به علاقه‌ی متدینین این مناطق، شورای شهر و شهرداری باید بیش از پیش این فعالیتها را در مناطق تقویت کند.
وی افزود: حمایت از ایجاد فرهنگسرایی با محوریت تقویت هنر دینی به خصوص هنرهای حسینی و مهدوی در شهرک سعدی از جمله فرهنگسرا و پژوهشکده‌ی تخصصی با موضوع هنر وسنت تعزیه در دستور کار کمیسیون قرار خواهد گرفت.
تنوری گفت: فعالیتهای ادبی با محور سعدی پژوهی و سعدی خوانی در مجاورت ارامگاه سعدی باید تقویت شود.

۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۱:۳۶

دیدگاه های شما