امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکترمقیمی: پختن نذری در خیابان‌ها و در کنار جوی آب، برای سلامت شهروندان خطرناک است

دکترمقیمی: پختن نذری در خیابان‌ها و در کنار جوی آب، برای سلامت شهروندان خطرناک است

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در بازدید از هیات عزاداری شهدای آبادان گفت: تقویت و ساماندهی هیئات عزاداری مردمی در دستور کار این کمیسیون است. 


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» گفت: هیئات عزاداری مردمی نقش بسزایی در تقویت تعاملات اجتماعی شهروندان ایفا می‌کنند و وظیفه متولیان شهری است که با حمایت و ساماندهی این گروهها این تعاملات را ترویج و تثبیت نمایند.
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا درحاشیه بازدید از برخی هیئات عزاداری مردمی در سطح شهر شیراز گفت: تامین سلامت اجتماعی شهروندان از ماموریت‌های این کمیسیون در سال دوم فعالیت است و اعضای کمیسیون مصمم هستند تا تفکر مردم محوری و در راس امور بودن آنها را در عمل اثبات کنند.
دکتر مقیمی با تاکید بر نقش جهادی برخی هیئات مذهبی در برپایی سوگواری‌های دهه اول محرم افزود: هیات عزاداری شهدای آبادان قریب به چهل سال است که با حمایت مادی و معنوی خوزستانی‌های مقیم شیراز بویژه هموطنان شریف آبادانی در جهت ادای دین به اباعبدالله الحسین (ع) انجام وظیفه می‌کند و اینک وظیفه ما مسوولان و مدیران شهری است که با ساماندهی و حمایت از این گروه مردمی قدمی کوچک در ترویج فرهنگ عاشورا برداریم.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز محدوده موجود در حدفاصل اختر معدل تا مشیرفاطمی را شایسته ی شان و مرتبت این محبان اهل بیت و نیز شهر شیراز ندانست و گفت: مهاجران جنوبی خصوصا خوزستانی‌ها همه هستی و جان و مال خود را در طول هشت سال دفاع مقدس طبق اخلاص گذاشتند و اکنون مدیران شهر باید آستین همت بالا زنند و و با تدارک مکانی مناسب در همان محدوده دین خود را به این عزیزان ادا کنند.

مشاور سلامت رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به لزوم رعایت بهداشت و امنیت غذایی شهروندان در تهیه نذورات بویژه در ماههای محرم و صفر گفت: آشپزی در سطح خیابان‌های شهر و در کنار جوی آب با حجم بالای عوامل بیماری‌زا خطرات بالقوه‌ای برای سلامت بدنی شهروندان به همراه دارد و وقت آن است که دانشگاه علوم‌ پزشکی،  شهرداری، اوقاف و شورای هیئات مذهبی و سایر مسوولان مربوطه نسبت به تعیین تکلیف این موضوع اقدام کنند تا هم هیئات عزاداری بتوانند نذر خود را ادا کنند و هم شهروندان با خیال راحت مصرف نمایند.
گفتنی است دكتر مقيمي و هيات همراه در طی این بازدیدها ضمن شركت در عزاداري روزهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني از نزديك با متوليان هیئات عزاداری لامردی ها در سراج، آبادانی های شیراز ، بيرمي ها در شاه زندو و قشقايي ها در گلستان شمالي گفتگو كردند.

۱۳۹۷/۰۷/۰۱ - ۰۸:۳۳:۰۶

دیدگاه های شما