امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: هشت سال جنگ کم نبود تا برخی نابخردان بفهمند خاک ایران، زمین ترقه بازی نیست؟

دستغیب: هشت سال جنگ کم نبود تا برخی نابخردان بفهمند خاک ایران، زمین ترقه بازی نیست؟

دستغیب گفت: ایرانیان در طول تاریخ ثابت کردند که سر می دهند اما خاک وطن را هرگز!

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز در صحن علنی شورا با گرامیداشت هفته دفاع مقدس  یاد و خاطره شهدا گفت: 8 سال دفاع مقدس آزمون بزرگی برای شناخت پایداری مردم ایران بود، هنوز طعم خاطرات آن ایام در کام مردم شیرین است.

وی افزود: تهاجمی به خاک ایران توسط دیوانه ای صورت می گیرد با این خیال واهی که 24 ساعته تهران را فتح کند، اما نه تنها فتحی حاصل نکرد بلکه کشور خود را نیز به ویرانه‌ای مملو از خشونت تبدیل کرد و این سزای کسانی است که به خاک پاک ایران چشم طمع بدوزند؛ مردم با رهبری پیامبرگونه امام راحل، هرچه داشتند فدا کردند و از مرزهای کشور و انقلاب اسلامی دفاع کردند.

 

دستغیب گفت: روز شنبه ۳۱ شهریورماه همزمان با سالگرد شروع دفاع مقدس، در شهر مظلوم اهواز باز هم شاهد عملیات تروریستی ناجوانمردانه‌ای بودیم که جمعی از هم وطنان مظلوم را به خاک و خون کشید.

وی افزود: مگر نشنیده اید که آزموده را آزمودن خطاست؟ چندبار ملت ایران باید نشان دهد که بر سر منافع ملی و آب و خاک و دینش با هیچ کس معامله نمی‌کند.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هشت سال جنگ کم نبود تا برخی نابخردان بفهمند خاک ایران، زمین ترقه بازی نیست؟ که حالا هر از گاهی با فریب برخی، نمایش ترقه بازی راه می اندازند که به خیال خام خود امنیت کشور را هدف قرار دهند.

وی ابراز داشت: هرچند شرایط اقتصادی سختی در کشور حاکم شده و مردم از بسیاری رفتارهای مسئولان در زمینه های اقتصادی و مالی دلخور هستند و هر روز بر میزان نارضایتی های آنان افزوده می شود اما منافع ملی از آب و خاک گرفته تا امنیت کشور معامله پذیر نیست.

دستغیب گفت: حفظ استقلال، تمامیت ارضی کشور و دفاع از اسلام عزیز هیچ گاه از اولویت های مردم حذف نخواهد شد.

وی ادامه داد: با این حرکت های ناشیانه، دفاع مردم از تمامیت ارضی و انقلاب اسلامی که پای آن خون هزاران جوان این مرز و بوم ریخته شده، به هیچ وجه به اندازه ی سر سوزنی کاسته نخواهد شد، 

دستغیب خاطر نشان کرد، تعلیم و تعلم مهمترین بخش زندگی هر انسان به لحاظ فردی و هر جامعه ای به لحاظ اجتماعی و گروهی است. راه درست توسعه از مسیر آموزش به خصوص آموزش در سطوح پایه می گذرد.

وی افزود: سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش با هدف فرهنگ سازی و آموزش مهارت ها به جای مدرک گرایی ضرورت انکار ناپذیر جوامع در حال توسعه مثل ایران است.

دستغیب گفت: نظام آموزشی کشور باید با تغییر ساختارهای آموزشی خود، فاصله مدرک گرایی تا کسب مهارت را به سمت مهارت آموزی در بین دانش آموزان افزایش دهد.

وی گفت: جامعه امروز بیش از آنکه به جوان مدرک دار نیازمند باشد به جوان ماهر و توانمند نیازمند است به همین منظورتقویت روحیه خلاق و کارآفرین در دانش آموزان و دانشجویان با استفاده از الگوهای برتر مهارت آموزی می تواند آینده اقتصادی کشور را تضمین کند.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: نظام آموزشی کشور باید از الگوهای سنتی و تاریخ مصرف گذشته خود با جسارت تمام عبور کرده و شرایط جدیدی برای تحصیل مبتنی بر مهارت برای دانش آموزان فراهم کند.

وی افزود: دانشگاه نیز باید جسارت لازم را برای تربیت نیروی متخصصی که توان حل مسائل کشور را داشته باشد، ایجاد کند.

وی یکی از دلایل مهم بروز برخی چالش هارا فاصله بسیار زیاد دانشگاه های کشور با حوزه های اجتماعی، اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و سیاسی کشوردانست و گفت: دانشگاه های کشور نتوانسته اند به نیازهای کشور در مسیر توسعه پاسخ دهند ؛ امروز بیش از هر زمانی به همسوئی دانشگاه با جامعه برای دست یافتن به شیوه های منطقی و بومی الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت نیازمندیم.

وی باتبریک آغاز سال تحصیلی 97 به همه دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاه گفت: برای همه دانشجویان و دانش آموزان به خصوص در شهر شیراز سالی توأم با موفقیت آرزو می کنم.

دستغیب خواستار تدوین سهم مدیریتی بانوان در شهرداری شیراز متناسب با حضور انها از شهردار شیراز شد.

۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۱۶:۳۹:۵۶

دیدگاه های شما