امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: ایمن سازی شبکه حمل و نقل درون شهری ضروریست

دستغیب: ایمن سازی شبکه حمل و نقل درون شهری ضروریست

رییس شورای اسلامی شهر شیراز از نمایشگاه بین المللی حمل و‌نقل و ترافیک در مشهد مقدس بازدید کرد.

به‌گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز برای بازدید از نمایشگاه بین الملل حمل‌و‌نقل و ترافیک عازم مشهد شد.

در این بازدید دکتر «ودیعی» عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد و مهندس «محمدرضا حسن‌پور» معاون خدمات شهری شهرداری شیراز وی را همراهی می‌کردند‌.

 

سیداحمدرضا دستغیب در این نمایشگاه بین المللی از آخرین توانمندیهای کشور در صنعت حمل و نقل و ترافیک بازدید کرد و با فناوری‌های دیگر کشورهای حاضر در نمایشگاه آشنا شد.

 

دستغیب در حاشیه این نمایشگاه ترافیک را یکی از معضلات مهم کلانشهرهای کشور بر شمرد و گفت: کنترل ترافیک در کشور نیازمند توسعه سخت‌افزارها و البته نرم افزارهای فرهنگی است.

 

وی ادامه داد: در نگاه توسعه انسان محور در شهرها، بر روی ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی و ‌کاستن از ترددهای خودروهای شخصی تاکید می‌شود.

 

رییس شورای اسلامی شهر شیراز ابراز کرد: ایمن سازی شبکه حمل و نقل درون شهری و‌ کاستن از خسارتهای مادی و جرحی در سوانح رانندگی یکی از ضروریاتی است که با توسعه فرهنگ ترافیک و نیز توسعه فناوری کنترل ترافیک حاصل می‌شود.

 

وی ابراز کرد: علوم و فناوری حمل و نقل و ترافیک در دنیا به سمت هوشمندسازی حرکت کرده و کلانشهرهای کشور هم باید به موضوع هوشمندسازی شبکه‌ کنترل ترافیک شهرها توجه ‌ویژه کنند.

 

وی ابراز امیدواری کرد برگزاری چنین نمایشگاهی باعث انتقال فناوری به کشور شود.

 

اين نمايشگاه از ١١ مهر تا ١٤ مهر با هدف بازديد مديران شهري از سراسر كشور و اخذ تفاهم نامهاي  خريد و همكاريهاي متقابل برگزار شد.

۱۳۹۷/۰۷/۱۴ - ۰۸:۰۱:۰۹

دیدگاه های شما