امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: اعضای شورای شهر و‌مدیران شهرداری باید به درک مشترکی از توسعه برسند

دستغیب: اعضای شورای شهر و‌مدیران شهرداری باید به درک مشترکی از توسعه برسند

رییس شورای اسلامی شهر شیراز درک مشترک اعضای شورای شهر و‌مدیران شهرداری را رمز موفقیت توسعه شهری دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» که به مشهد سفر کرده است، در جمع معاونین خدمات شهری شهرداری‌های سراسر کشور گفت: تعامل مثبت میان معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز با شورای شهر در موفقیت این نهاد بسیار موثر است.

 وی ادامه داد: ارتباط روی کاغذ ارکان شهرداری با شورای شهر منجر به تعامل سازنده و پویا نمی‌شود، بلکه باید مسئولان شورای شهر و شهرداری باید به درک مشترک و اعتماد متقابل برسند.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: کلانشهرها تاثیر به‌سزایی در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها در سطح کشور دارند و از همین حیث باید نقش اثرگذار خود را با هم‌افزایی هرچه بیشتر میان مدیران بین بخشی مضاعف کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز در این نشست گفت: برگزاری جلسات انتقال تجربیات میان معاونین خدمات شهری شهرداری‌ها می‌تواند در توسعه شهر و کاهش هزینه‌های اداره شهر تاثیر مستقیم بگذارد

محمدرضا محمدحسن‌پور ادامه داد: معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد تجربه بسیاری موفقی در حوزه فضای دارد و زبانزد است. مشهد با جمعیت 3 و نیم میلیون نفری و با 40 حلقه چاه عمیق توانسته نیاز آبی فضای سبز خود را مدیریت کند. این در حالی است که ما در شیراز با 120 حلقه چاه هنوز در تامین نیاز آبی شهرمان به خاطر ضعف‌های فنی با مشکل رو به رو هستیم.

نشست هم‌اندیشی معاونان خدمات شهری شهرداری‌های ایران روز شنبه ۱۴ مهرماه به میزبانی معاونت خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد برگزار شد.

۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۳:۱۳:۰۱

دیدگاه های شما