امروز: پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر مقیمی: شهرداری شیراز لایحه مدیریت پسامد را به شورای شهر ارائه می‌کند

دکتر مقیمی: شهرداری شیراز لایحه مدیریت پسامد را به شورای شهر ارائه می‌کند

چهل و هشتمین جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا به بررسی طرح هوشمندسازی سیستمهای ابیاری نوین و هوشمندسازی مخازن اکولوژیک پرداخت.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل شورای اسلامی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» گفت:  مصرف نا متعارف آب در بخشهای مختلف کشور سبب بروز بحران شده است به گونه‌ای که ۹۰ درصد آب مصرفی کشور صرف بخش کشاورزی می‌شود.

مقیمی با اشاره به معرفی سیستم هوشمند ابیاری توسط نماینده شرکت دانش بنیان زیست کیا گفت: بکارگیری در عرصه‌های کشاورزی، فضای سبز شهری، نهالستانها و باغات از قابلیت‌های این سیستم است.

وی افزود: این شرکت دانش بنیان، کاهش ۴۰درصدی مصرف آب، امکان کنترل از طریق اینترنت و تلفن همراه و ذخیره اطلاعات و داده‌های اقلیمی گرفته شده از سنسورها به منظور انالیز و برنامه ریزی در توسعه فضای سبز شهری را از جمله توانمندی های استفاده از این سیستم عنوان کرد.

مقیمی گفت: اعضای کمیسیون به بررسی اختصاص درصدی از ردیف اموزش شهروندی بودجه سنواتی در راستای گسترش فرهنگی تفکیک زباله ازمبدا پرداختند.

وی افزود: در راستای فرهنگسازی و اموزش شهروندی، کاهش تولید پسماند ،تفکیک از مبدا و بازیافت، ناهنجاریهای مرتبط با پسماند، ذخیره سازی و جدول زمانبندی جمع اوری پسماند تر و خشک، نظافت و پاکیزگی شهر و مدیریت پسماندهای ساختمانی و عمرانی در مبدا از موضوعات مورد بررسی مدیریت پسماند است.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اموزش چهره به چهره در منازل مسکونی، برگزاری جشنواره بازیافت، آموزش کودکان در مدارس، آموزش در فرهنگسرا، مساجدات، اطلاع رسانی از طریق صداوسیما، ایستگاه اتوبوس و خودروهای خدماتی سطح شهر را ازجمله ا قدامات مدیریت پسماند در راستای اجرای این مهم برشمرد.

دکتر مقیمی گفت: مقرر شد سازمان پسماند شهرداری شیراز ، در مدت یک ماه لایحه‌‌ی نحوه‌ی جمع آوری بازیافت و ارائه بسته‌های تشویقی به افرادی که مواد بازیافت را جمع آوری می‌کنند به شورا ارائه دهد.

»نواب قائدی» رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر رونق ماشین آلات جمع آوری بازیافت در شهر گفت: می‌توان با اهدای کارت شهروندی به افرادی که مواد بازیافتی را جمع اوری و تحویل ایستگاه‌های مدیریت پسماند می‌دهند در راستای فرهنگسازی و کمک به حوزه‌ی حمل و نقل گام برداریم.

۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۳:۱۶:۱۰

دیدگاه های شما