امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

قائدی: استادکاران و کارگران ماهر ساختمانی ساماندهی می‌شوند

قائدی: استادکاران و کارگران ماهر ساختمانی ساماندهی می‌شوند

در راستای پیگیری مشکلات صنعت ساختمان، طرح ساماندهی و بکارگیری استادکاران و کارگران ماهر در صنعت ساختمان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: یکی از عوامل مهم در کیفیت ساخت و ساز بکارگیری کارگران ماهر است که باید روندی طراحی و اجرایی گردد که از کارگران و استادکاران دارای پروانه مهارت فنی در اجرای ساختمانها و پروژه های عمرانی استفاده شود.

رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز افزود: در راستای اجرایی شدن کامل قانون نظام مهندسي و قانون اصناف و در جهت ساماندهی حضور افراد دارای صلاحیت در همه مراحل ساخت و ساز، علاوه بر مهندسین و کاردان‌های فنی، استادکاران و کارگران ساختمانی نیز به عنوان یکی از حلقه های صنعت ساختمان نیازمند توجه بیشتر به آنها و ساماندهی مناسب و بکارگیری آنها می‌باشد.

قائدی گفت: باید زمینه‌ای فراهم گردد تا کارگران ساختمانی و استادکاران ملزم به آموزش و اخذ پروانه مهارت از ارگان مربوطه شوند و از طرفی ترتیبی اتخاذ شود تا کارفرمایان نیز از این کارگران دارای صلاحیت در پروژه های خود استفاده نمایند.

قائدی با اشاره به تلفات بالای ناشی از حوادث در اجرای پروژه های عمرانی گفت: با اموزش موارد ایمنی به کارگران و مسئولیت دار شدن کارگران و اصناف مربوط به آنها، می‌توان آمار تلفات ناشی از حوادث پروژه‌های عمرانی را کاهش داد.

سخنگوی شورا گفت: تثبیت قیمت کارگر، بکارگیری کارگران ماهر بومی، شناسنامه دار شدن پروژه‌ها از جمله مزیتهای طرح ساماندهی کارگران ماهر است.

وی افزود: پیرو تفاهم نامه منعقده مورخ 97/03/07 بین نظام مهندسی، اداره راه و شهرسازی و اصناف، کمیته ای متشکل از نمایندگان معاونت‌های معماری و شهرسازی، فنی و عمرانی، نظام مهندسی و سایر ارگانهای مرتبط، به تدوین شیوه نامه نحوه عملیاتی شدن طرح مذکور می‌پردازند تا با ارائه راهکارهای تشویقی برای کارگران و کارفرمایان، کارگران به گذراندن دوره اموزشی و دریافت گواهینامه مهارت ترغیب شده و از این طریق بکار گرفته شوند.

۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۳:۲۰:۴۸

دیدگاه های شما