امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب : اگر امنیت را از عرصه اجتماعی حذف کنیم، روند توسعه و رشد متوقف می‌شود

دستغیب : اگر امنیت را از عرصه اجتماعی حذف کنیم، روند توسعه و رشد متوقف می‌شود

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اگر امنیت را از عرصه اجتماعی هرکشور و منطقه‌ای حذف کنیم، روند توسعه و رشد متوقف می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سید احمدرضا دستغیب» در جلسه علنی دوشنبه ۱۶ مهرماه شورای شهر شیراز با بزرگداشت هفته نیروی انتظامی گفت: امنیت و سلامت دو نعمت گران بهاست که در صورت فقدان هرکدام، اهمیت آنها برای انسان ‌ها بیشتر ملموس خواهد شد؛ امنیت پدیده‌ای وابسته به همه شاخص ‌های رشد و توسعه است.

وی افزود: اگر امنیت را از عرصه اجتماعی هرکشور و منطقه‌ای حذف کنیم روند توسعه و رشد متوقف می‌شود؛ پیش فرض سرمایه‌گذاری در هر منطقه‌ای، وجود امنیت پایدار و ارامش است نمی‌توان از امنیت غفلت کرد و انتظار جذب سرمایه‌گذار و سرمایه گذاری داشت.

دستغیب گفت: دستیابی به امنیت پایدار نیازمند وجود ابزارهایی است که در راس آن منابع انسانی توانمند قراردارد و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در کنار قوای مسلح، از ابزارهای مهم تامین امنیت در کشور است که در سالیان پس از انقلاب از مرزهای خاکی و آبی کشور تا مرزهای سایبری را با وجود افسران توانمند و خود ساخته تحت اشراف امنیتی دارد.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اگر امروز خانواده‌های ما در پارکها و تفرجگاه ها به راحتی تردد می‌کنند و هر صبحگاه شاهد تردد با نشاط دانش اموزان دختر و پسردر سطح شهر هستیم که مهمترینشان امنیت است، مدیون تلاش سبز پوشان نیروی انتظامی است.

 

دستغیب همچنین با اشاره به روز جهانی کودک گفت: در توسعه شهری بر مبنای انسان ، توجه به کودکان و اقشار ضعیف باید در اولویت اصلی قرار گیردمتاسفانه شهرهای ما نه تنها برای رفاه کودکان طراحی نشده اند بلکه در مواردی سلامت و رفاه کودکان را تهدید میکند.

وی افزود: تردد بیش از حد خودروهای شخصی ، ناسالم بودن محیط زیست ، ناامن بودن معابر عمومی، طراحی نامناسب ساختمان ها و فضاهای تفریحی از جمله مواردی است که باید بیش از پیش در زمینه طراحی شهری با رویکرد شهرهای دوستدار کودک مورد توجه قرار گیرد.

دستغیب گفت: شهرهای ماباید بتوانند از کودکی برای انسانها شرایطی را ایجاد کنند که یاد بگیرند باهم گفتگو کنند؛ در شهر انسان محور و دوستدار کودک ، گفتگو پایه رسیدن به صلح و همزیستی مسالمت امیز است.

وی افزود: تربیت کودکان خلاق و اخلاق مدار می تواند اینده جامعه را تضمین کند و البته برای تربیت کودکان خلاق به محیط های فیزیکی خلاقانه نیز نیازمندیم که باید در دستور کارطراحان شهری قرار گیرد.

دستغیب تاکید کرد که باید شهرها رابرای کودکان بسازیم در این صورت شهرهایمان زیباتر، امن تر بانشاط تر و سالم تر خواهد بود.

وی ابرازا میدواری کرد که مدیریت کلان شهر شیراز با محوریت شورای اسلامی در طول چند سال اینده ظرفیتهای مهمی را برای ایجاد شهر دوستدار کودک فراهم کند.

۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۷:۰۰:۴۹

دیدگاه های شما