امروز: پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی تغییر کاربری سینما مهتاب در کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز

بررسی تغییر کاربری سینما مهتاب در کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز

پنجاه و سومین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز، به بررسی تغییر کاربری و تخریب سینما مهتاب پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» با اشاره به تاریخی بودن این مکان گفت: قدمت این سینما به دهه‌ی ۳۰ بر میگردد وخاطره‌ی سه نسل پیشین را با خود به همراه دارد به گونه ای که بیشتر اهالی شیراز، فارس و شهرستانهای مجاور از ان خاطره دارند.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در این جلسه مالک سابق سینما با اشاره به مصادره این مکان توسط دادگاه انقلاب اسلامی با ارائه‌ی مطالبی مخالفت خود را با تخریب سینما اعلام کرد و خواستار حفظ این سینما شد.

 

وی افزود: مشاورین نیز ضمن تاکید بر ارائه طرح توجیهی معتقد بودند با تخریب این گونه بناها، تا سال ۱۴۰۰هیچ بنای فرهنگی در شیراز باقی نمی ماند.

 

تنوری گفت: حفظ بناهای قبل از سال ۴۰ مانند این سینما که دارای اهمیت حفظ تاریخی هستند و ثبت در اثار ملی از پیشنهادات مشاورین بود.

وی گفت: مقرر شد کمیته‌ی میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر در ذیل کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهر شیراز به بررسی این موضوع بپردازد.

تنوری خواستار پیگیری استعلام مالکیت بنیاد ۱۵خرداد توسط شهرداری شیراز شد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بررسی طرح یک فوریتی مساعدت به تیم های فوتبال فجر شهید سپاسی و شهدای قشقایی شیراز در دستور کار قرار گرفت.

 

تنوری با اشاره به عدم ارائه لایحه حمایت از هیات های ورزشی از سوی شهرداری به شورا گفت: این لایحه در راستای شفافیت در عملکرد شورا و شهرداری، عدالت در تخصیص بودجه به رشته های مختلف ورزشی و اختصاص کمک های متناسب به تیم ها نقش مهمی ایفا می کند.

وی افزود: مقرر شد این لایحه از سوی شهرداری در مدت یک ماه به کمیسیون ارسال تا به صورت طرح جمعی از اعضا و به عنوان طرح جامع حمایت از ورزشهای همگانی بررسی و به صحن شورا ارجاع شود.

 

«سیروس پاکفطرت» گفت: این دو تیم فوتبال به عنوان نمایندگان فارس برای شرکت در لیگ برتر نیازمندحمایت هستند که باید شورا و شهرداری در این راستا گام بردارد.

وی بر ارائه لایحه حمایت از هیات های ورزشی از سوی شهرداری تاکید کرد.

۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۱۳:۳۲:۵۴

دیدگاه های شما