امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

قائدی خبر داد: ایجاد معاونت حمل‌و نقل و ترافیک در مناطق ۱۱ گانه شهرداری شیراز

قائدی خبر داد: ایجاد معاونت حمل‌و نقل و ترافیک در مناطق ۱۱ گانه شهرداری شیراز

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: به منظور بهبود کنترل ترافیکی در مناطق ۱۱ گانه شهرداری شیراز معاونت حمل و نقل و ترافیک ایجاد و در کنار هر منطقه پلیس راهور منطقه‌ای مستقر میشود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» همایش تجلیل از برگزیدگان ترافیکی گفت: برای ایجاد نظم و انضباط در حوزه حمل و نقل ترافیک شهری به جامعیت و یکپارچگی ساختاری نیازمندیم.

وی ادامه داد: طبق قانون برنامه ریزی و اجرای پروژه‌های حمل و نقل شهری بر عهده شهرداری‌ها و وظیفه نظارت بر رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی بر عهده پلیس راهور است. از این رو ایجاد هماهنگی بین این دو ارگان ضروری است و در برنامه ششم توسعه کشور نیز به آن اشاره شده است.

دکتر قائدی اظهار کرد: بر این اساس مقرر شد در هر یک از مناطق شهرداری شیراز ساختار و تشکیلات پلیس راهور مستقر شود که این موضوع با تخصیص یک ساختمان به پلیس راهور در شهرداری منطقه 2 شیراز محقق شده است و با همکاری نهادهای متولی این طرح در سایر شهرداری‌های مناطق نیز اجرا خواهد شد.

وی یکسان شدن محدودیت‌های جغرافیایی پلیس راهور و شهرداری را از جمله الزامات عملیاتی شدن موثرتر این طرح دانست و گفت: امیدواریم با راه اندازی ساختمان پلیس راهور در مجاورت شهرداری‌های مناطق و راه‌اندازی معاونت حمل و نقل و ترافیک در مناطق یازده گانه شهری بتوانیم مشکلات ترافیکی شهروندان را با سهولت بیشتر در مناطق برطرف کنیم.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر لزوم آموزش فرهنگ ترافیک از سنین کودکی به شهروندان افزود: شهرداری شیراز با ایجاد پارک‌های ترافیک و کمپین‌های مختلف ترافیکی به آموزش و فرهنگسازی در این زمینه می پردازد.

عضو هیات رییسه شورای شهر شیراز افزود: همچنین شورای شهر نیز آمادگی کامل برای همکاری با سایر نهادهای متولی از جمله آموزش و پرورش در زمینه فرهنگسازی و آموزش ترافیک به شهروندان علی الخصوص دانش آموزان دارد.

بر اساس این گزارش در همایش «تجلیل از نمونه های ترافیکی، همیاران پلیس، فرهنگیاران ترافیک و راهوران محله» از دکتر زوربخش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز، دکتر هاشم پور معاون مالی و اقتصادی، مهندس ناصری رییس سازمان مدیریت حمل و نقل و مسافر، مهندس اکبری شهردار منطقه دو و مهندس برزگر شهردار منطقه 11 به عنوان برگزیدگان حوزه ترافیک مدیریت شهری تقدیر شد.

۱۳۹۷/۰۷/۱۹ - ۰۹:۰۸:۴۶

دیدگاه های شما