امروز: دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

ابراز نگرانی دستغیب از احداث مجموعه تجاری در جوار حافظیه

ابراز نگرانی دستغیب از احداث مجموعه تجاری در جوار حافظیه

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با نثار گل به مقام ادبی و عرفانی خواجه راز ادای احترام کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز با حضور در حافظیه و نثار کل به مقام شامخ ادبی و عرفانی حافظ شیراز ادای احترام کرد.

گلباران مقبره حافظ شیرازی به مناسبت ۲۰ مهر یاد روز حافظ انجام شد.

همچنین دستغیب از نزدیک از مجموعه گردشگری و تاریخی حافظیه بازدید کرد و با توضیحات مدیر مجموعه در جریان برخی مشکلات این مجموعه قرار گرفت.

همچنین رییس شورای اسلامی از احداث مجتمع تجاری در محوطه باغ موزه مشاهیر در ضلع‌شمالی حافظیه ابراز نگرانی کرد و گفت: قرار بود در اطراف مجموعه تاریخی گردشگری حافظیه و باغ‌های جهان نما و باغ ملی، پردیس گردشگری با هدف جذب گردشگر و افزایش مساحت مجموعه گردشگری حافظیه  با عنوان «باغ موزه‌مشاهیر» احداث شود اما روند فعلی نشان می‌دهد که مجموعه‌ای تجاری در حال احداث است.

وی ادامه داد:  مجموعه تجاری در حاشیه ارامگاه حافظ که با تملک منازل مسکونی اطراف آن در حال احداث است، به هویت تاریخی و فرهنگی منطقه و مجموعه حافظیه آسیب جدی وارد می‌کند.

دستغیب ادامه داد: آرامگاه حافظ در منطقه‌ای با هویت عرفانی و منزه از مسائل تجاری احداث شده و در ضلع شرقی آن نیز دانشکده ادبیات دانشگاه شیراز و در ضلع جنوبی به حرم علی بن حمزه موسی الکاظم منتهی می‌شود که از دیرباز این مجموعه برای مردم شیراز، فضای عرفانی و معنوی به همراه داشته است.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز ابراز کرد: به نظر می‌رسد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با تغییر سلیقه و ذائقه نسبت به حفظ بناهای تاریخی و فرهنگی در شهر شیراز بی‌توجه شده و به مسائل اقتصادی و تجاری روی آورده‌ است.

دستغیب با ابراز تاسف از ساخت مجتمع تجاری در جوار حافظیه از استاندار فارس و نمایندگان مردم شیراز در خانه ملت خواست مانع از احداث مجتمع تجاری در جوار حافظیه با سازه‌های بتنی نامناسب شوند.

۱۳۹۷/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۰:۴۳

دیدگاه های شما