امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: شورای شهر شیراز از توسعه کتابخانه‌های عمومی حمایت می‌کند

دستغیب: شورای شهر شیراز از توسعه کتابخانه‌های عمومی حمایت می‌کند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با رییس شورای اسلامی شهر شیراز دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین المللی شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در این دیدار بر ضرورت توسعه فضای فیزیکی و غیر متمرکز کتابخانه‌های عمومی در سطح شیراز تاکید کرد و گفت: شهر شیراز به وجود کتابخانه‌ و سالن مطالعه‌های استاندارد در محله‌های مختلف نیاز دارد.

وی با بیان اینکه کتابخانه شهید دستغیب از قدیمی‌ترین کتابخانه‌های کشور است، ابراز کرد: ساختمان کتابخانه دستغیب نیازمند توسعه و بازسازی است و باید موجود منابع آن در شرایط مطلوبتری حفظ و نگهداری شود.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز از حمایت این شورا از نهاد کتابخانه‌ها خبر داد و گفت: بنا داریم محور زندیه را حدفاصل میدان شهدا تا میدان نمازی را به توسعه فضای فرهنگی از جمله کتابخانه اختصاص دهیم.

وی افزود: برخی ساختمان‌های مستحکم قدیمی بلااستفاده در این محور همچون ساختمان قدیم بانک  ملی یا ساختمان شهر و روستا این امکان را دارند که با کمی بازسازی می‌شود به کتابخانه تغییر یابد.

دستغیب بر ضرورت احداث کتابخانه مرکزی شیراز تاکید کرد و گفت: شورای اسلامی شهر شیراز آمادگی دارد برای احداث کتابخانه مرکزی شهر شیراز در حد توان با نهاد کتابخانه‌های عمومی همکاری کند.

در این جلسه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس گزارشی از وضعیت کتابخانه شهید دستغیب ارائه کرد و برای بازسازی ساختمان این کتابخانه از شورای اسلامی شهر شیراز استمداد کرد.

دکتر منوچهری ابراز کرد:  برای ساخت کتابخانه مرکزی از محل ردیف‌های ملی، اعتبار لازم پیش بینی و تعیین شده اما با مشکل تامین زمین در شیراز روبرو هستیم.

وی از شورای شهر و شهرداری شیراز خواست در صورت امکان با حفظ مالکیت شهرداری برای تامین زمین، نهاد کتابخانه‌های عمومی را یاری کنند.

۱۳۹۷/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۳:۳۳

دیدگاه های شما