امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عیادت رییس شورای شهر از معلم ‌مضروب شیرازی

عیادت رییس شورای شهر از معلم ‌مضروب شیرازی

رییس شورای اسلامی شهر شیراز به همراه مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس از معلم و مدیر مضروب شیرازی عیادت و دلجویی کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز به همراه دکتر «عسکر نجفی» مدیرکل اموزش و پرورش استان فارس از معلم و مدیر مضروب یکی از مدارس شیراز عیادت و دلجویی کردند.

 

دستغیب در این دیدار با تشکر از سعه صدر و تحمل معلم و مدیر مدرسه، به نقش معلمان در تربیت جامعه اشاره کرد و گفت: اینکه معلمی در مقابل دانش آموزان خود مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد اما او از خود صبر نشان می‌دهد و اجازه نمی‌دهد به دیگر دانش آموزان آسیب وارد شود، نشان از خودساختگی و بزرگ منشی آن معلم دارد.

 

وی ادامه داد: منشا رفتار بلند منشانه معلمان کشور که از هر مدتی نمونه از ایثار آنان را در نجات جان دانش اموزان یا کمک به دانش  موزان محروم در رسانه‌ها می‌خوانیم، را باید در فرهنگ جامعه جستجو کرد.

 

دستغیب ابراز کرد: متاسفانه آستانه تحمل جامعه ناشی از برخی مشکلات موجود پایین امده و نگرانیم این کم تحملی به دانش‌آموزان نفوذ کند.

 

دستغیب بر ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی و اجتماعی به دانش آموزان تاکید کرد و گفت: دانش آموزان سرمایه‌های اتی کشور هستند و باید راه و رسم خوب زندگی کردن و همزیستی مسالمت آمیز را به آنها آموزش دهیم.

 

یادآور می‌شود معلم و‌مدیر یکی از مدارس شرق شیراز هفته گذشته توسط اولیای یکی از دانش آموزان در مدرسه مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود که عامل حمله ‌توسط نیروهای انتظامی و قضایی دستگیر شد.

۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۱:۳۴

دیدگاه های شما